Modlin – 2 mln pasażerów w tym roku

archiwum Lotniska w Modlinie

Tydzień temu liczba pasażerów obsłużonych od początku roku przez Lotnisko w Modlinie przekroczyła 2 miliony.

Od początku działalności, z usług lotniska skorzystało 7,5 mln osób. Zarząd spółki zarządzającej portem szacuje, że w tym roku port przyjmie ok. 2,8 mln podróżnych.

Leszek Chorzewski, p. o. prezesa portu, powiedział: “To, co jak magnes przyciąga pasażerów do Modlina, to dobra lokalizacja, wygodne skomunikowanie z wieloma miastami, bardzo szeroka oferta kierunków lotniczych i niskie ceny biletów. Tendencje wzrostową najlepiej pokazują liczby: w 2014 roku przyjęliśmy łącznie 1,7 mln podróżnych – w bieżącym 2016 roku, taki wynik osiągnęliśmy już w siedem miesięcy.”

Od października startuje 8 nowych kierunków lotniczych: Porto (2 x tyg.), Tuluza (2 x tyg.), Edynburg (3 x tyg.), Walencja (2 x tyg.), Leeds (2 x tyg.), Belfast (2 x tyg.), Birmingham (3 x tyg.), Newcastle (2 x tyg.). Poza tym zwiększy się częstotliwość na trasach do: Bristolu (z 3 do 4 tyg.) i Mediolanu Bergamo (z 6 do 7 tyg.).

Leszek Chorzewski dodał: “W październiku, poza ośmioma nowymi trasami, zyskamy również dodatkowy, trzeci samolot w bazie. Mamy również nadzieję, że już niedługo będziemy mogli ogłosić pasażerom kolejne (oprócz Faro) nowe połączenia na przyszły sezon letni.”

Piotr Lenarczyk, szef biura handlowo-marketingowego, powiedział: “Poza tym, już niedługo, w hali odlotów uruchomimy nowy drink bar z szerokim wyborem alkoholi oraz zimnymi i ciepłymi tapasami, co pewno ucieszy i pozwoli rozgrzać wszystkich pasażerów oczekujących na swój lot w okresie zimowym.”