Młyn Klekotki Resort & Spa – wyjątkowe miejsce na Warmii i Mazurach

Młyn Klekotki Resort & Spa
Młyn Klekotki Resort & Spa / fot. materiały prasowe

Dawne budynki młyna, stajni, elektrowni zaadaptowane na wysokiej klasy obiekt hotelowy i SPA, są idealnym miejscem na wypoczynek. Stylowe wnętrza, piękna okolica, przyjazna atmosfera, doskonała kuchnia i SPA na najwyższym poziomie.

Klekotki położone między Morągiem i Pasłękiem byłyby jednym z wielu miejsc w mazurskich lasach, gdyby nie wyjątkowy charakter obiektu. Hotel nie tylko wyróżnia się architekturą. Chociaż starannie zaadaptowane budynki robią wrażenie. Z zewnątrz zachowano dawne ich bryły, wnętrza urządzono w różnych stylach – od secesji, przez Art Deco do dalekowschodniego. Zadbano o wystrój zarówno apartamentów i pokoi, jak i sal konferencyjnych.

Stylowe wnętrza i podziemna winiarnia

Każdy pokój posiada swój styl, wyposażony jest w oryginalne meble. W sumie do dyspozycji gości jest 41 pokoi (1 i 2-osobowych oraz sześc apartamentów). Wszystkie oczywiście są wyposażone w nowoczesną łazienkę, TV, mini-barek. Glazura w łazienkach jest zdobiona ręcznie malowanymi wzorami, zaś wiele żelaznych elementów lamp, ram, oparć wykonanych zostało przez miejscowego kowala. Dodatkami estetycznymi są belki stropowe, oryginalne deski sufitowe.

W dawnym budynku młyna, głównym z trzech budynków składających się na całość ośrodka (mieści między innymi recepcję hotelową) znajduje się podziemna winiarnia.

Zabiegi w tradycji Sento

Wyjątkowy charakter hotelu, zadbane wnętrza, doskonała kuchnia sprzyjają wypoczynkowi. Ale gospodarze oferują dużo więcej, obiekt jest bogaty w atrakcje. Przede wszystkim usługi SPA na najwyższym poziomie.

Miejscowe centrum SPA mieści się w dawnej, drewnianej stodole. To oryginalna warmińska konstrukcja zrekonstruowana i postawiona obok głównych budynków hotelowych.

Pełna nazwa – Sento SPA – mówi już o akcentach, jakie są tutaj kładzione podczas zabiegów. A zabiegi i rytuały opierają się na tradycji Sento. A więc goście mogą poddać się masażom ( w tym masażom kijami bambusowymi i miotełkami), gorącym kąpielom, peelingowi oraz japońskiemu rytuałowi pielęgnacji twarzy. Towarzyszy temu wizyta w łaźni pomagająca jeszcze bardziej oczyścić ciało, ale i uspokoić i rozluźnić cały organizm.

Kojącym dodatkiem są z pewnością zapachy wypełniające wnętrze SPA – zapachy ziół, suszonych kwiatów, najprzeróżniejszych olejków.

Masaże i aktywność na powietrzu

Kobiety mogą skorzystać z pakietów o niebanalnych i wiele obiecujących nazwach: Wewnętrzna harmonia, Dar Natury, Błoga chwila, Tajemnica młynarzowej lub piętnastu rodzajów masaży – od relaksacyjnego, przez masaż bambusem albo gorącymi kamieniami, do masażu świeca lub „czekoladowej rozkoszy”.

Na mężczyzn z kolei czekają pakiety o nie mniej intrygujących nazwach: Wewnętrzna moc, Tajemnica młynarza, Wytchnienie wędrowca, Dar natury i oczywiście wszystkie rodzaje masażu.

Dla par przygotowano specjalny pakiet SPA „Rytuał miłosny dla par”. To wspólna kąpiel z dodatkiem naturalnych ziół i przy lampce wina oraz zabieg oczyszczania twarzy i ciała, a także aromateraupetyczny masaż dla dwojga.

Dla lubiących wypoczynek aktywny gospodarze przygotowali szereg atrakcji na terenie otaczającym hotel – ponad 120 hektarów.

Na miejscu można wypożyczyć rowery i kajaki, kanu, rowery wodne, ruady. Można pograć w tenisa ziemnego lub golfa, wziąć udział w zajęciach jogi.

W Klekotkach nie można się nudzić. Tu odpoczniemy w luksusie. http://klekotki.com.pl/