Mikołajki zapraszają na swoje święto

Mikołajki/fot. materiały prasowe

Podczas tegorocznych Dni Mikołajek 2-4 lipca, zarówno turyści, jak i mieszkańcy będą mogli skosztować najlepszych ryb, posłuchać m. in. Koncertu Margaret, a także obejrzeć tradycyjną paradę statków.

W Mikołajkach będzie można posłuchać koncertu zespołów Three Generations, HLA 4 Transplant i Nicka Sincklaire’a.

Najciekawsze atrakcje przygotowywane są natomiast na sobotę – trzeciego lipca. Już o godzinie 11:00 na placu Wolności zacznie się Festiwal Rybny „Rybkę na Zdrowie”, który co roku cieszy się ogromnym powodzeniem. Smażone i wędzone lokalne ryby słodkowodne czy zupa rybna – to tylko niektóre z dań, jakich będzie można spróbować.

Joanna Durkiewicz, dyrektor rozwoju Wioski Żeglarskiej Mikołajki, powiedziała: „Chcemy popularyzować jedzenie ryb jako produktów niezwykle zdrowych, ale także produktów lokalnych, co jest bardzo ekologiczne. Aby promować dobre postawy wśród osób w każdym wieku przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wśród nich najciekawsze będą warsztaty kulinarne, pokaz kuchni świata czy kącik zajęć dla najmłodszych.

Prowadzącym wydarzenie będzie Grzegorz Łapanowski – kucharz i dziennikarz kulinarny. Wieczorem natomiast odbędzie się tradycyjna Parada Jednostek z Wodowaniem Króla Sielaw, pokaz fajerwerków i koncert Margaret. Na niedzielę przygotowywana jest akcja charytatywna Święto Hot Doga & Happy Dog, a także koncert Kasi Dereń.