Międzynarodowy Zlot Morsów odbędzie się w Mielnie w drugi weekend lutego

W ramach tegorocznej edycji największego zimowego wydarzenia nad Bałtykiem – od 10 do 13 lutego – odbędą się dwie „wielkie kąpiele”. Tradycyjnie w samo południe do mroźnego morza wejdą morsy z całego świata.
W 2021 roku ze względu na epidemię impreza została odwołana. W tym rok połączono 18. i 19. Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie. Rejestracja na tegoroczne wydarzenie rozpoczęła się w listopadzie 2021. Udział potwierdziło 6,5 tysiąca chętnych. W Biurze Zlotu – tj. w Centrum Promocji Rybactwa w Mielnie (ul. Lechitów 17A) – będzie można jeszcze nabyć wejściówki w czasie trwania imprezy.
W planie tegorocznego wydarzenia nie zabraknie znanych morsom stałych punktów takich jak: Pałac Ślubów, Turniej Mrozoodpornych, Morsowa Stefa Chillout (balie i sauny ulokowane przy plaży), Akademia Młodego Morsa, Pasowanie na Morsa, Bieg Morsów na dystansie 5 km, taniec One Billion Rising (Nazywam się Miliard – ogólnoświatowy protest, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet).
11 lutego Mielno zostanie też gospodarzem Mistrzostw Polski w Morsowaniu. Organizatorem wydarzenia jest wielokrotny rekordzista Guinnessa i autor książki „Morsowanie. Jak świadomie obcować z zimnem” – Valerjan Romanovski. Chętni będą mieli okazję spróbować swoich sił w podobnym wyzwaniu. Pod okiem mistrza wejdą do balii z zimną wodą i zanurzą się do poziomu szyi (do momentu aż barki i ręce będą pod wodą). Zawodnicy będą mogli mieć na sobie wyłącznie stroje kąpielowe i będą startować w swoich kategoriach (wg płci i wagi). Sędziowie i ratownicy przez cały czas będą kontrolować czas przebywania w wodzie. Im będzie dłuższy, tym większa szansa na wygraną! Udział w Mistrzostwach mogą wziąć osoby, które mają co najmniej 2-letnie doświadczenie w morsowaniu lub certyfikat ze szkoleń Rock Balancing Ice – świadomi własnego ciała i umysłu. Dodatkowo, każdy uczestnik musi zadeklarować, że stan zdrowia pozwala mu na udział w wyczynowym przedsięwzięciu. Przed przystąpieniem do Mistrzostw wszyscy zgłoszeni zawodnicy zostaną dokładnie przebadani. 70 śmiałków potwierdziło uczestnictwo w Mistrzostwach.
Kolejną atrakcją tego Zlotu będzie też Wielki Sobotni Koncert. W związku z niedawno ogłoszonymi obostrzeniami podjęto decyzję o nieorganizowaniu Wielkiego Balu. W zamian ogłoszono plenerowy koncert, który odbędzie się w sobotę w specjalnie stworzonej morsowej strefie. Na scenie wystąpią zespoły: Drugi Tydzień oraz Piersi.
Tematem przewodnim tegorocznego edycji imprezy będą Dzieci Kwiaty w Bałtyku. Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie organizowane są od 2004 r. Jest to największa tego typu impreza na świecie. Do tej pory nie został pobity Rekord Guinnessa w grupowym zanurzeniu w zimnej wodzie w jednym miejscu, który został ustanowiony w Mielnie najpierw w 2010 r. a następnie w 2015 r.
POWIĄZANE WPISY
16 grudnia 2025
PLL LOT ogłaszają nabór do 4. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową
PLL LOT zapraszają studentów do udziału w 4. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę…
0 Komentarzy2 Minuty
16 grudnia 2025
Wystartował program Future Professionals dla młodych talentów branży MICE
Wystartował program mentoringowy Future Professionals dla młodych talentów branży MICE. W…
0 Komentarzy2 Minuty
16 grudnia 2025
Rankomat: Większość Polaków przywita Nowy Rok w domowym gronie
Większość Polaków planuje powitać Nowy Rok w domowym zaciszu – wynika z badania…
0 Komentarzy3 Minuty
15 grudnia 2025
Polscy turyści na drugim miejscu na Słowacji
Na konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele Slovakia Travel i Tatry Mountain…
0 Komentarzy2 Minuty
15 grudnia 2025
Travelist: Wysokie zainteresowanie feriami 2026. Ceny nieznacznie wzrosły
Rynek wyjazdów na ferie zimowe 2026 pozostaje stabilny – wynika z analizy Travelist.pl.…
0 Komentarzy4 Minuty
15 grudnia 2025
Ryanair przedstawia najpopularniejsze kierunki Polaków w okresie świątecznym
W okresie świąteczno-noworocznym Polacy najchętniej wybierają Włochy, Hiszpanię i Maltę,…
0 Komentarzy3 Minuty
12 grudnia 2025
Polacy wskazali najlepsze ośrodki narciarskie w kraju. Za nami pierwsza edycja rankingu Triverna.pl
Zimowy sezon w Polsce dopiero się rozpoczyna, a krajowe stoki już przyciągają narciarzy i…
0 Komentarzy2 Minuty
11 grudnia 2025
POWER podsumowuje branżę MICE w 2025: relacje ważniejsze niż efekty specjalne
Agencja POWER podsumowała działalność w mijającym roku i przedstawiła prognozy na 2026.…
0 Komentarzy2 Minuty
11 grudnia 2025
Turystyka dostępna dla wszystkich. Akademia Kompetencji TOO zapowiada cykl bezpłatnych szkoleń
Rosnąca liczba podróżnych o zróżnicowanych potrzebach oraz obowiązujące przepisy…
0 Komentarzy2 Minuty










