Miasto, które nigdy nie śpi – 24 godziny w Dubaju

AG

Po co spać, skoro jest tyle do zrobienia? Tyle do zobaczenia? Nieważne, czy jesteśmy w Dubaju przejazdem, czy też mamy ochotę wykorzystać na maksimum czas podczas dłuższego pobytu: zawsze znajdzie się tu mnóstwo rzeczy wartych uwagi, bez względu na porę dnia. Przedstawiamy 24-godzinny przewodnik po mieście, które nigdy nie śpi.

Godz. 5:00 – Al Aweer: główny targ owocowo-warzywny
Dzień warto rozpocząć na Al Aweer: głównym targu owocowo-warzywnym, oferującym najświeższe owoce i warzywa w kraju w atrakcyjnej cenie. Targ tętni życiem i jest pełen widoków, barw, dźwięków i zapachów. Takich wrażeń trudno szukać w typowym supermarkecie. Pamiętajcie o aparacie!

Godz. 6.30 – tor rowerowy Al Qudra
Tor rowerowy Al Qudra , z zapierającym dech w piersi widokiem wschodzącego słońca, to obowiązkowy punkt na mapie poszukiwaczy przygód. To długi na 86 km tor rowerowy pełen niesamowitych widoków na wydmy dubajskiej pustyni. Przemieszczając się po nim można podglądać miejscową dziką przyrodę, np. majestatycznego oryksa (i samotnych jeźdźców na koniu).

Godz. 8.30 – śniadanie z widokiem na fale na plaży Kite Beach
Na miłośników dobrego jedzenia czeka tutaj bogaty wybór modnych restauracji, kafejek i ciekawych ekscentrycznych punktów gastronomicznych zaledwie rzut beretem od krystalicznych wód Zatoki Arabskiej. Promenada na plaży Kite Beach jest pełna malowniczych miejsc, w których można odpocząć i oddać się rozkoszom podniebienia, czując piasek pod stopami. Warto zajrzeć do Park House, The Surf Café czy Al Ijaza Cafeteria, gdzie serwują stare klasyczne dania na wynos.

Godz. 11:00 – wizyta na platformie widokowej Burj Khalifa
Żadna wizyta w Dubaju nie może obyć się bez wyprawy na szczyt Burj Khalifa, najwyższego na świecie budynku, z którego rozciąga się niczym niezakłócona 360-stopniowa panorama miasta, pustyni i oceanu z przeszklonej od stóp do głów platformy. Na tarasie pod gołym niebem znajdują się cyfrowe teleskopy, zapraszające w wirtualną podróż w czasie i prezentujące widoki przeszłości i przyszłości w realnym czasie.

Godz. 13.00 – obiad w Centrum Porozumienia Kultur Szejka Mohammeda (Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding)
W jednej z najstarszych zabytkowych dzielnic Dubaju, Al Fahidi, mieści się Centrum Porozumienia Kultur Szejka Mohammeda (SMCCU), w którym można zjeść tradycyjny emiracki obiad we wnętrzach pięknie odnowionej wieży wiatrów. Na gości czekają to dania lokalnej kuchni, rozmowy z emirackim właścicielem na temat kultury, zwyczajów i religii ZEA. Można tu śmiało zadawać każde, nawet najbardziej drażliwe pytania.

Godz. 15.00 – chwila orzeźwienia w Aquaventure
Niedawno uznany za najlepszy park wodny w Dubaju przez TripAdvisor, Aquaventure przy Atlantis, The Palm, do świetne miejsce na relaks wodny dla całej rodziny. Na 700 metrach prywatnej plaży do wyboru mamy rekordowe zjeżdżalnie, kolejki, spotkania z rekinami i rajami, czy miejsca, gdzie można po prostu położyć się i chwilę odpocząć.

Godz. 20.00 – kolacja pod tańczącymi fontannami
W centrum Dubaju z kilku restauracji można podziwiać zniewalające dubajskie fontanny. Może to być na przykład Madeleine Café & Boulangerie w stylu francuskim, luźny klimat tajskiej kuchni w Thiptara czy pyszne włoskie dania zajadane na tarasie w ogródku restauracji Serafina: każde z tych miejsc to doskonały punkt do napawania się pięknem i urokiem najpopularniejszego dubajskiego show spod znaku son-et-lumière.

Godz. 22.30 –drink z widokiem na Madinat Jumeirah
Panorama Zatoki Arabskiej, falujący „żagiel” Burj al Arab i przepiękny sztuczny potok Madinat Jumeirah to jedno z najlepszych w Dubaju miejsc, by rozkoszować się przepychem i urokiem tego miasta. Znajduje się to ponad 40 światowej klasy restauracji i barów, a goście mogą podziwiać widoki nad drinkiem w Kalsa Pool Bar, Bahri Bar czy The Agency lub kołysząc się w rytm muzyki na żywo w Trader Vic’s w stylu polinezyjnskim.

Godz. 24.00 – karaoke w Lucky Voice
Lucky Voice to miejsce, gdzie można przećwiczyć struny głosowe, śpiewając w prywatnej budce do karaoke ulubione kawałki, wybrane spośród 15 tys. dostępnych utworów. Jest to klub w stylu disco lat 70-tych: pełno tu lustrzanych kul dyskotekowych zwisających z sufitu, które falują, pulsują i zmieniają kolor.

Godz. 2.00 – przekąska po północy
W Dubaju jest mnóstwo miejsc, gdzie można wrzucić coś na ząb po godzinach, a nawet zjeść nad ranem posiłek z trzech dań. Do Al Reef Lebanese Bakery warto wpaść na klasyczny serowy manakeesh, kontynuując nocne pałaszowanie w dzielnicy kuchni lewantyńskiej, zajadając shoarmy w Zaroob, czy smakowite burgery w SALT (np. fantastyczny Cheetos Chicken Burger), obowiązkowo z frytkami i shakiem.

Godz. 4.00 – przelot balonem nad pustynią o wschodzie słońca
Ci, których jeszcze nie zmorzył sen, mogą podziwiać wschód słońca i złotawe odcienie pustynnych wydm, unosząc się 1,2 tys. metrów nad pustynią, szmaragdowo-zielonymi oazami pełnymi oryksów, gazeli i spacerujących wielbłądów w ich naturalnym otoczeniu. Na podróż w przestworza zapraszają pracownicy Balloon Adventures, Sindbad Balloons i Platinum Heritage, którzy obiecują zniewalające wyprawy w niebiosa, organizując wszystko od odbioru po start.