Mazurkas Travel mecenasem wystawy „Leonardiana w kolekcjach polskich” w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

archiwum Mazurkas Travel

3 grudnia 2019 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się otwarcie wystawy „Leonardiana w kolekcjach polskich”. Wystawa dostępna będzie dla publiczności od 4 grudnia 2019 r. do 15 października 2020. Mazurkas Travel (Grupa Mazurkas) z okazji nadchodzącego 30-lecia firmy objęło tę wyjątkową wystawę mecenatem.

Wystawa „Leonardiana w kolekcjach polskich” jest unikatowym wydarzeniem, dlatego prezesi Grupy Mazurkas z wielką satysfakcją podjęli się mecenatu i promocji tej wystawy. Na całym świecie celebruje się rocznicę pięćsetlecia śmierci Leonarda da Vinci, artysty genialnego, uważanego za jednego z najbardziej wszechstronnych twórców w dziejach świata. Wystawa odwołuje się do jego dziedzictwa (rozumianego jako dziedzictwo idei, form i warsztatu mistrza), a także inicjuje nowe obszary badawcze, pokazując zarówno niezwykłe dzieła, jak i historię oraz konteksty ich nabycia.

Prezesi Grupy Mazurkas to nie tylko pionierzy i propagatorzy turystyki przyjazdowej i incentive travel do Polski, ale również pasjonaci sztuki i kultury.

Od 2012 roku realizują unikatowe projekty kulturalno – artystyczne – Forum Humanum Mazurkas oraz tematyczne Sympozjony, odbywające się w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim. Wydarzenia te realizowane są pro publico bono z takich dziedzin jak: malarstwo, rzeźba, sztuki teatralne i operowe, balet, wystawy indywidualne i zbiorowe, filmy i benefisy. Ta wyjątkowa inicjatywa i szeroka oferta artystyczna na stałe zakorzeniła się na warszawskiej mapie wydarzeń kulturalnych.

Założyciele Mazurkas Travel w wielką satysfakcją realizują ideę Mecenatu nie tylko w kontekście osobistych pasji czy miłości do sztuki, ale jako wytrawni biznesmeni udowadniają swoim zaangażowaniem, że działalność kulturalna i charytatywna jest wręcz obowiązkiem dojrzałego biznesu. Misją firmy jest łączenie biznesu ze sztuką i kulturą, za co między innymi prezesi Grupy Mazurkas – Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz zostali odznaczeni w 2014 r. przez ówczesną Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – odznaką honorową „Zasłużonych dla Kultury Polskiej”.

Andrzej Bartkowski, prezes Grupy Mazurkas, powiedział: „Działanie na rzecz sztuki może być wielką satysfakcją, a także motorem biznesu. Niech każdy robi to jak może i jak umie, ale niech się stara. To szlachetny cel. To wielka wartość naszego zawodowego spełnienia. Kulturalne i humanistyczne wyzwanie.”