Mazurkas – start konferencji hybrydowych i wydarzeń online

Wydarzenia online zastępują offline
Mazurkas stawia na imprezy hybrydowe/fot. archiwum Mazurkasa

W dniach 4-7 oraz 5-7 października 2020 w Warszawie odbyły się równocześnie dwie konferencje hybrydowe, które przygotował i zorganizował zespół Mazurkas Congress Management. Firma Mazurkas pracowała nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie.

Mazurkas Congress Management wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów m.in. środowisku naukowemu, w bardzo szybkim czasie zaimplementował rozwiązania dla wydarzeń wirtualnych i hybrydowych. Ważnym elementem tej oferty było wyselekcjonowanie odpowiednich partnerów technologicznych do kompleksowej obsługi audiowizualnej tych wydarzeń oraz specjalistycznej platformy transmisyjnej, dzięki której każdy uczestnik imprezy może wziąć w niej udział na żywo bez konieczności wyjścia z domu.

Pierwszą realizacją Mazurkas Congress Management w formule hybrydowej była konferencja NUTECH 2020 (International Conference on Development and Applications of Nuclear Technologies), która odbyła się 4-7 października w Instytucie Chemii i Techniki Jądrowej. Było to 3-dniowe wydarzenie hybrydowe oraz jeden dzień zdalnie, w którym razem wzięło udział 100 osób, z czego połowa to uczestnicy online. W czasie konferencji odbyło się 51 wystąpień i 46 sesji posterowych.

Drugim wydarzeniem hybrydowym był MRW 2020 (Microwave and Radar Week), który odbył się 5-7 października w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Było to bardzo złożone wydarzenie z uwagi na odbywające się pod nim 4 konferencje jednocześnie a pośród nich 56 sesji na 6 salach wykładowych. Łącznie wzięło w nim udział 250 osób.

Katarzyna Szymczak – Project Manager MRW 2020, Mazurkas Congress Management, powiedziała: “Była to nasza pierwsza tak duża i złożona konferencja naukowa w formie hybrydowej. Głównym jej wyzwaniem były kwestie technologiczne związane z odpowiednimi połączeniami, streamingami oraz przygotowaniem prelegentów do nowej formy realizacji wydarzeń tego typu. Obsłużyliśmy 60 sesji naukowych przez 3 dni, w tym 6 streamingów jednocześnie każdego dnia. Według nas bardzo ważną rolę odgrywa precyzyjna instrukcja dla zdalnych prelegentów, którą opracowaliśmy i przekazaliśmy przed konferencją. Dla osób chętnych zaproponowaliśmy również indywidualne testowanie połączenia przed wydarzeniem. Łącznie obsłużyliśmy 130 prelegentów zdalnych.

https://www.waszaturystyka.pl/mazurkas-travel-mecenasem-wystawy-leonardiana-w-kolekcjach-polskich-w-muzeum-palacu-krola-jana-iii-w-wilanowie/