Marzą Ci się wakacje na tropikalnych wyspach? Sprawdź, dlaczego rejs po Karaibach to świetna propozycja na urlop!

Prawdziwych piratów już nie ma i próżno ich szukać na Karaibach, dlatego rejsy jachtem w tym regionie mogą być szczególnie przyjemne. Jedno jest pewne: na pewno przeżyjesz tutaj przygodę swojego życia, a nawet przejdzie ci przez myśl chęć pozostania w tym raju. Sprawdź, dlaczego rejs po Karaibach to świetna propozycja na urlop!

Wakacje na wyspach karaibskich – urlop w raju na wyciągnięcie ręki

Małe Antyle, czyli Wyspy Zawietrzne, Nawietrzne, Trynidad i Tobago, to najbardziej popularny region do żeglugi, z niezliczoną ilością małych wysp, które przyciągają jak magnes miłośników tropikalnych wakacji. Nic dziwnego: to właśnie tutaj można znaleźć najpiękniejsze plaże z krystalicznie czystą wodą, kolorowy podwodny świat, ale również wulkaniczne wzgórza wyłaniające się z wnętrza wysp i maleńkie osady, praktycznie odcięte od świata.

To także region, który przyciąga gwiazdy światowego show-biznesu, fanów reggae i miłośników bluesowych rytmów. Nie brakuje tu luksusowych kurortów oferujących noclegi z widokiem na przepiękne zatoki, willi na wynajem długoterminowy oraz letnich rezydencji należących m.in. do Davida Bowiego, brytyjskiej rodziny królewskiej, Tommiego Hilfigera, Micka Jeggera i Kevina Costnera.

Rejsy po Karaibach z polskim pilotem

Wybierając się w rejs jachtem po Karaibach, warto skorzystać z ofert, które przygotowane są przez specjalistów z branży. Rejsy z polskim pilotem będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają stosownych uprawnień lub po prostu nie czują się na siłach, aby samodzielnie sterować taką jednostką. Wypoczynek w formie rejsu jest także dobrą opcją dla osób, które nie są w stanie skompletować całej załogi, by wyczarterować jacht lub katamaran. Skipper podczas żeglugi zajmie się sterowaniem jachtu oraz obsługą sprzętu pokładowego, a także bezpiecznie poprowadzi jednostkę, aby uczestnicy rejsu w pełni mogli wypocząć. Niezapomniane rejsy po Karaibach oferuje polska firma GlobTourist.

Wycieczki na Karaiby – nie tylko dla bogatych!

O rejsie po Karaibach marzy każdy żeglarz, ale nie tylko dla żeglarzy będzie to niezapomniana przygoda! Rejsy w tym regionie nie są już formą wakacji przeznaczoną tylko dla wybranych, najczęściej tych z zasobniejszym portfelem i tych, którzy mają odpowiednie umiejętności żeglarskie. Wakacje na Karaibach w formie rejsu to  forma wypoczynku, na którą może zdecydować się absolutnie każdy – rodzina z dziećmi, przyjaciele i znajomi. Ceny takich wakacji wahają się w granicach 4600-4800 zł od osoby za dziesięciodniowy lub jedenastodniowy rejs.

Rejsy po Karaibach są także niezwykle przyjemne i proste, ponieważ żegluga w tym regionie nie należy do trudnych. Sprzyjająca pogoda i łagodne wiatry pozwalają na swobodne pływanie pomiędzy wyspami oddalonymi od siebie o maksymalnie kilkadziesiąt mil. Łódź daje olbrzymią niezależność, ponieważ morska przestrzeń nie jest ograniczona siecią dróg i ukształtowaniem terenu, dlatego też oferuje dużą swobodę w decydowaniu o kierunku przemieszczania się po malowniczych Karaibach.

Karaiby – urlop na jachcie doskonałym sposobem na zwiedzanie wysp

Wspaniałym sposobem na spędzenie rodzinnych wakacji, ale również tych w gronie przyjaciół, jest rejs wyczarterowanym jachtem po Karaibach. W licznych i dobrze osłoniętych od wiatru zatokach można spokojnie zacumować i spędzić wymarzony urlop, bo Karaiby to nie tylko raj dla leniwych plażowiczów, ale również dla aktywnych podróżników. W trakcie jednej podróży można zwiedzić mnóstwo wysp, które dostępne są tylko dla żeglujących! To także świetne miejsce dla miłośników snorkelingu – wystarczy maska i rurka, aby podziwiać kolorowy podwodny świat w najpiękniejszych zakątkach karaibskich wysp. Chcesz trafić do raju? Koniecznie wybierz się w rejs po Karaibach!

Artykuł sponsorowany