Maroko – nowy kompleks hotelowy w pobliżu Agadiru

AG

16 kilometrów od Agadiru, blisko popularnej wśród surferów miejscowości Thagazout, powstaje resort wypoczynkowy o tej samej nazwie.

Będzie się składał z czterech hoteli czterogwiazdkowych, czterech pięciogwiazdkowych, czterech centrów sportowych, dwóch pół golfowych, szkółki golfa, centrum surfingu, minimiasteczka handlowego. Zatoka, nad którą budowany jest resort to ulubione miejsce miłośników sportów wodnych.
Budowane hotele będą dysponowały 7 450 miejscami, jednym z obiektów będzie wioska wakacyjna. Cały resort będzie zajmował powierzchnię 680 hektarów. Na razie otwarto 18 dołkowe pole golfowe oraz stojący tuz obok niego a na wysokim na 80 metrów wzniesieniu hotel Hyatt (drugi tej sieci w Maroku, poza istniejącym w Casablance hotelem Hyatt Regency)
To obiekt zbudowany gównie z myślą o ludziach lubiących aktywny wypoczynek a szczególnie golfistów i surferów. Oddany do użytku w tym roku, ma dyspozycji 152 pokoje w tym 10 typu suites. Prawie wszystkie pokoje mają okna i balkony wychodzące na morze.
W hotelu znajduje się również centrum SPA z ośmioma pokojami zabiegowymi. Obiekt zbudowano w sposób przyjazny środowisku, z miejscowych kamieni i drewna. Do dyspozycji gości są dwie restauracje, snack bar i dwa odkryte baseny (jeden z podgrzewaną wodą). Hotel zatrudnia 152 osoby a szefuje im Isabele Leconte, poprzednio dyrektorująca m.in. w hotelu Sofitel w Essauirze i Hotelu Golf park w Marakeszu.

{gallery}3088{/gallery}