Marcin Piętak będzie prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego

materiały prasowe

Jest szansa na koniec chaosu kadrowego w Świętokrzyskiem – 10 lipca odbędzie się Walne Zgromadzenie Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, na której zostanie przedstawiona kandydatura Marcina Piętaka na prezesa ROT województwa świętokrzyskiego. Według nieoficjalnych informacji, kandydatura zostanie przez Walne zaakceptowana.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia wieloletni prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Jacek Kowalczyk, został odwołany ze swojej funkcji. Nowym prezesem został sekretarz świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości – Andrzej Pruś. Podczas walnego zgromadzenia 34 delegatów ROT zagłosowało za zmianą prezesa, 35 zaś wstrzymało się od głosu (czytaj TUTAJ).

Dzień po wyborze na nowego prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Pruś złożył na ręce Andrzeja Bętkowskiego, marszałka województwa świętokrzyskiego rezygnację z pełnionej od 24 godzin funkcji (czytaj TUTAJ). Rezygnacja została przyjęta.

Marcin Piętak jest obecnie dyrektorem gabinetu marszałka województwa.

Poprzednio pracował m.in. w banku BGK(od lutego 2018 roku) był też doradcą wojewody świętokrzyskiego (od 1 lutego 2016 do lutego 2018roku), asystentem posła Bętkowskiego (obecnie marszałka województwa).

Marcin Piętak ma 36 lat. Ukończył politologię na Akademii Świętokrzyskiej. Od 2013 roku szefuje miejskim strukturom Prawa i Sprawiedliwości w Skarżysku-Kamiennej. W 2014 roku zdobył mandat skarżyskiego radnego.