Maciej Miazek nowym wiceprezesem Radisson Hotel Group na Polskę

Maciej Miazek odpowiada za rynek polski i rosyjski
Maciej Miazek/fot. archiwum Radisson Group

Od połowy października Maciej Miazek przejął odpowiedzialność za hotele Grupy Radisson w Polsce, a obecnie odpowiada także za rynek rosyjski.

Jego głównymi obowiązkami będzie analiza przychodów oraz rozwój operacyjny. Radisson Hotel Group jest już kluczową grupą w Polsce, z 14 działającymi i 4 rozwijającymi się hotelami w pięciu markach: Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson RED, Radisson i Park Inn by Radisson.

Maciej Miazek z Rosją związany jest od 2014 roku, dlatego biuro tego 51-letniego eksperta w dziedzinie hotelarstwa pozostanie nadal w Moskwie. Początkowo do 2014 roku był dyrektorem generalnym hoteli Radisson we Wrocławiu, w Gdańsku i w Sopocie.
Następie przez 3 lata piastował jednocześnie urząd dyrektora generalnego hotelu Park Inn by Radisson Pribaltiyskaya z 1,200 pokojami oraz dyrektora rejonowego w Sankt Petersburgu.

Natomiast, od 2017 roku, jako dyrektor regionalny, odpowiedzialny był za hotele Radisson Hotel Group w Rosj, Azerbejdżanie i Armenii, a w styczniu 2020 objął stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych na Rosję, które w październiku zostało rozszerzone o Polskę.

Miazek zajmował również różne stanowiska w sieci hoteli Radisson w USA, na Karaibach, na Łotwie, w Irlandii i Estonii.

Oprócz języka polskiego Maciej Miazek posługuje się językami angielskim, rosyjskim i niemieckim.

Hotele Radisson w Polsce pomagają medykom