Luty na krakowskim lotnisku lepszy niż w 2019

W lutym 2023 z usług krakowskiego lotniska skorzystało ponad 591 tys. pasażerów, czyli o 14 proc. więcej w stosunku do tego samego miesiąca 2019 roku i o 48 proc. więcej w stosunku do lutego 2022. Łącznie od początku roku 2023 odnotowano 1,2 mln pasażerów.

„W zimowych miesiącach zapakowane odpowiednio do podróży narty to częsty widok na terminalach, przed odprawą bagażową. W tym roku także pasażerowie korzystają z wielu atrakcyjnych połączeń z Krakowa wybierając się na m.in. na ferie zimowe.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Obecnie cała branża turystyczna i lotnicza przygotowuje się do sezonu letniego, trwają ostatnie uzgodnienia z przewoźnikami, a letnia mapa połączeń zostanie zainaugurowana pod koniec marca. Z dużą nadzieją patrzymy na odbudowującą się siatkę połączeń, zwłaszcza tych typowo biznesowych, co potwierdza znaczący potencjał naszego regionu w tym segmencie rynku. Jestem pewny, że każdy pasażer znajdzie wymarzone wiosenno-letnie połączenie, a turyści z całego świata będą mogli ponownie tłumnie odwiedzić Kraków i Małopolskę.” – dodał.

Kraków Airport – grudzień lepszy o 17 proc.