Lufthansa połączyła Łódź z Monachium

Pierwszy samolot Lufthansy wylądował w środę w Łodzi. Rejsy będą odbywać się 5 razy w tygodniu.
Rejs o numerze LH1628 wystartował z Niemiec w środę o godz. 8.05,
a w Łodzi wylądował o godz. 9.25. Maszyna została powitana salwą wodną. W drogę powrotną samolot udał się o godz. 10:00.Po godzinie i 20 minutach rejsu pasażerowie wylądowali w stolicy Bawarii. Połączenia będą realizowane 5 razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Trasa będzie obsługiwana przez Bombardiera CRJ-900, zabierającego na pokład do 90 pasażerów w konfiguracji Klasy Biznes i Ekonomicznej.
Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce, powiedział: “Cieszymy się z otwarcia kolejnego, ważnego połączenia z Polski, która jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla Lufthansy w Europie. Port Lotniczy w Łodzi to 9. polskie lotnisko, do którego latamy, co potwierdza naszą pozycję wiodącej, międzynarodowej tradycyjnej linii lotniczej w Polsce. Dzięki pięciu rejsom tygodniowo, oferta Lufthansy jest doskonałym wyborem nie tylko dla tych, którzy chcą podróżować po całym świecie, ale także dla pasażerów biznesowych, których obecność w regionie ciągle wzrasta. Od dziś podróżujący z Łodzi będą mogli wybrać spośród 137 kierunków w 44 krajach, które oferujemy obecnie z Monachium.”
Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi dodała: „Bardzo się cieszę, że mogę dziś otworzyć nowe połączenie do Monachium. Lufthansa to jedna z dziesięciu najlepszych linii lotniczych na świecie. Pojawienie się takiej linii pokazuje, że Łódź została doceniona jako rozwijające się gospodarczo miasto, coraz bardziej atrakcyjne i coraz piękniejsze.
Połączenie Lufthansy jest niezwykle ważne nie tylko z punktu widzenia międzynarodowego biznesu, ale także turystów. Pomoże szybko i komfortowo dotrzeć do naszego miasta i docenić jego urodę, a w najbliższych latach Łódź będzie coraz częściej celem podróży. Już za rok będą u nas rozgrywane mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej U20, a w 2024 roku będziemy gospodarzem EXPO Horticultural. Cały czas zmieniamy i rewitalizujemy nasze miasto, staramy się, żeby było coraz bardziej atrakcyjne. Mamy nadzieję, że połączenie do Monachium to dopiero początek naszej współpracy z Lufthansą.”
Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi, podkreśliła: „Połączenie do Monachium pozwoli mieszkańcom Łodzi i regionu na szybki i bezpośredni dostęp do jednego z najważniejszych portów przesiadkowych w Europie. Port lotniczy w stolicy Bawarii umożliwia doskonałe połączenia zarówno ze wszystkimi najważniejszymi miastami Europy, jak też z Nowym Jorkiem, Chicago, Pekinem czy Toronto.
Aglomeracja łódzka to 1,2 mln mieszkańców i w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Obecnie staje się kolejnym polskim zagłębiem dla firm, które szukają w Europie Środkowo-Wschodniej miejsca dla swoich centrów usług wspólnych. Siemens, Miele, Whirpool, czy Philips to tylko kilka znanych marek, które w ostatnim czasie rozbudowały lub otworzyły siedziby w mieście i regionie. Dwie ostatnie zapewniły ponad 400 miejsc pracy. Połączenie z Monachium będzie zatem bardzo ważne dla działającego i dynamicznie rozwijającego się tu biznesu.”
POWIĄZANE WPISY
4 grudnia 2025
Ryanair powiększa bazę w Gdańsku i ogłasza rozkład lotów na lato 2026
Ryanair powiększa bazę w Gdańsku i ogłasza rekordowy rozkład lotów na lato 2026,…
0 Komentarzy1 Minuty
2 grudnia 2025
TAP Air Portugal rozszerza program NDC i podpisuje nową umowę z Amadeus
TAP Air Portugal ogłosił rozwój programu NDC dzięki podpisaniu nowej umowy z Amadeus oraz…
0 Komentarzy1 Minuty
2 grudnia 2025
PLL LOT uruchamia świąteczny kalendarz adwentowy z codziennymi promocjami
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły świąteczną akcję promocyjną inspirowaną kalendarzem…
0 Komentarzy1 Minuty
1 grudnia 2025
Wizz Air otworzył szóstą bazę operacyjną w Polsce. 11 nowych tras z Lotniska Warszawa-Modlin
Dziś, 1 grudnia 2025 roku, linia lotnicza Wizz Air uruchomiła bazę operacyjną na Lotnisku…
0 Komentarzy2 Minuty
1 grudnia 2025
Zielona Góra-Babimost ma nową halę Non-Schengen
Lotnisko Zielona Góra-Babimost zakończyło kluczowy etap modernizacji, obejmujący m.in.…
0 Komentarzy1 Minuty
1 grudnia 2025
Enter Air i Coral Travel z nową umową czarterową na sezon 2026/2027
Enter Air podpisał z Coral Travel Poland umowę czarteru obejmującą współpracę w sezonie…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2025
Ryanair ogłasza ofertę Black Friday: drugi bilet za połowę ceny
Ryanair uruchomił wyprzedaż z okazji Black Friday, oferując promocję „drugi bilet za pół…
0 Komentarzy1 Minuta
28 listopada 2025
Enter Air podsumowuje III kwartał 2025 roku
Przychody Enter Air po trzech kwartałach 2025 roku osiągnęły 2 422,8 mln zł, a EBITDA…
0 Komentarzy3 Minuty
28 listopada 2025
PLL LOT uruchomiły nowe połączenie z Warszawy do Rovaniemi
PLL LOT uruchomiły nowe sezonowe połączenie z Warszawy do Rovaniemi w północnej…
0 Komentarzy2 Minuty









