Lotnisko we Wrocławiu – rekordowy czerwiec

W czerwcu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 352 tys. pasażerów, o 26,2 proc. więcej niż w szóstym miesiącu 2017 roku. To rekordowy miesiąc w historii wrocławskiego portu.
Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: ‘Uwagę zwracają bardzo dobre wyniki przewoźników sieciowych, w tym zwłaszcza nowego połączenia do Paryża. W ofercie tanich linii niezmiennie ogromną popularnością cieszą się kierunki południowe, tym bardziej że podróżni mają coraz bogatszy wybór atrakcyjnych połączeń. Sukcesywnie rośnie też zainteresowanie ofertą biur podróży. Teraz przed nami jest lipiec, czyli szczyt sezonu wakacyjnego. Dlatego możemy spodziewać się kolejnego rekordu.”
Coraz więcej pasażerów tanich linii
Z niskokosztowych połączeń międzynarodowych skorzystało w czerwcu tego roku ponad 186 tys. pasażerów, o 28,3 proc. więcej niż rok temu.
Na większości tras obsługiwanych przez tanie linie samoloty są wypełnione w ponad 90 proc., dotyczy to zwłaszcza połączeń na Wyspy Brytyjskie oraz kierunków południowych.
Wśród tych ostatnich ogromnym powodzeniem cieszą się słoneczne kierunki śródziemnomorskie, w tym Alicante (93,5 proc. zajętych miejsc), Majorka, Barcelona Girona, Kreta czy Malta, jak również połączenia na Teneryfę, do Portugalii i do Włoch (93,6 proc. zajętych miejsc na trasie do Mediolanu Bergamo). Pasażerowie chętnie wybierają też nowości, w tym Porto, Faro, Bari, gruzińskie Kutaisi czy Podgoricę w Czarnogórze.
Wśród innych kierunków popularne są m.in. Eindhoven, Dortmund, Sztokholm Skavsta, Paryż Beauvais, Reykyavik oraz Kijów Żuljany i Lwów.
Sieciowe rekordy
W czerwcu z międzynarodowych połączeń sieciowych skorzystało łącznie ponad 44 tys. pasażerów, o 28 proc. więcej niż w czerwcu 2017 roku.
Prawdziwym hitem jest najnowsze połączenie Air France na główne lotnisko Paryża, które ruszyło pod koniec maja. W czerwcu, w samolotach na tej trasie zajętych było blisko 90 proc. miejsc. Bardzo dobre wyniki odnotowała również Lufthansa. Na trasie do Frankfurtu przybyło 24,6 proc. podróżnych, a do Monachium 9,7 proc..
Pasażerowie z Wrocławia korzystają też z połączeń sieciowych do Kopenhagi (SAS), Zurychu (SWISS), Düsseldorfu i Stuttgartu (Eurowings, spółka Lufthansy), Warszawy i Tel Awiwu (PLL LOT). Dodajmy, że od jesieni będzie można polecieć do Brukseli. Nowe połączenie uruchomią belgijskie linie Brussels Airlines.
Atrakcyjne czartery
Z oferty biur podróży skorzystało w czerwcu 2018 ponad 92 tys. podróżnych, o 95,6 proc. więcej niż rok temu.
Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław, skomentował: „Pasażerowie mają do wyboru ciekawe i zróżnicowane propozycje: od Wysp Kanaryjskich, przez egipskie kurorty nad Morzem Czerwonym, śródziemnomorskie kierunki w Turcji, Grecji, Tunezji czy na hiszpańskich wyspach, po czarnomorskie kurorty w Bułgarii. Bogata i atrakcyjna oferta bezpośrednio przekłada się na zainteresowanie podróżnych, co obserwujemy od początku tegorocznego sezonu.”
W siatce na lato 2018 znajduje się w sumie 25 kierunków czarterowych, w tym cztery nowości: Ateny, Izmir oraz tunezyjska wyspa Djerba.
Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył łącznie już ponad 1,5 mln pasażerów, czyli o 15,7 proc. więcej niż przed rokiem. Zgodnie z prognozami, w całym 2018 roku lotnisko obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów.
POWIĄZANE WPISY
18 grudnia 2025
KLM rozszerza europejską siatkę połączeń. Nowe trasy do Jersey, Santiago de Compostela i Oviedo
KLM zapowiedział uruchomienie trzech nowych połączeń w sezonie letnim 2026. W ofercie…
0 Komentarzy2 Minuty
17 grudnia 2025
Polskie Linie Lotnicze LOT połączą Warszawę z Bangkokiem
Polskie Linie Lotnicze LOT poszerzają swoją siatkę połączeń dalekodystansowych o nową…
0 Komentarzy3 Minuty
15 grudnia 2025
Ponad 10 mln zł na modernizację punktu kontroli bezpieczeństwa w Jasionce
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów podpisał umowę na dostawę nowoczesnego…
0 Komentarzy2 Minuty
11 grudnia 2025
Rekordowy listopad na Lotnisku Chopina – ponad 1,8 mln pasażerów
Listopad 2025 okazał się rekordowym miesiącem w historii Lotniska Chopina w Warszawie.…
0 Komentarzy1 Minuty
4 grudnia 2025
Ryanair powiększa bazę w Gdańsku i ogłasza rozkład lotów na lato 2026
Ryanair powiększa bazę w Gdańsku i ogłasza rekordowy rozkład lotów na lato 2026,…
0 Komentarzy1 Minuty
2 grudnia 2025
TAP Air Portugal rozszerza program NDC i podpisuje nową umowę z Amadeus
TAP Air Portugal ogłosił rozwój programu NDC dzięki podpisaniu nowej umowy z Amadeus oraz…
0 Komentarzy1 Minuty
2 grudnia 2025
PLL LOT uruchamia świąteczny kalendarz adwentowy z codziennymi promocjami
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły świąteczną akcję promocyjną inspirowaną kalendarzem…
0 Komentarzy1 Minuty
1 grudnia 2025
Wizz Air otworzył szóstą bazę operacyjną w Polsce. 11 nowych tras z Lotniska Warszawa-Modlin
Dziś, 1 grudnia 2025 roku, linia lotnicza Wizz Air uruchomiła bazę operacyjną na Lotnisku…
0 Komentarzy2 Minuty
1 grudnia 2025
Zielona Góra-Babimost ma nową halę Non-Schengen
Lotnisko Zielona Góra-Babimost zakończyło kluczowy etap modernizacji, obejmujący m.in.…
0 Komentarzy1 Minuty










