Lotnisko we Wrocławiu – ponad 1,6 mln pasażerów w sezonie letnim

Od maja do września Lotnisko we Wrocławiu obsłużyło 1 mln 633 tys. pasażerów. Najlepszym miesiącem letnim był sierpień – odnotowano wtedy ponad 370 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 50 proc. do roku ubiegłego i odtworzenie ponad 96 proc. ruchu w analogicznym okresie w 2019 roku.
Port Lotniczy Wrocław prognozuje, że rok zamknie liczbą nawet ponad 2,7 mln podróżnych.
W lipcu Wrocławia podróżowało 355,5 tys. osób, z kolei we wrześniu – 344 tys. pasażerów. Liczba pasażerów w maju wyniosła blisko 249 tys., w czerwcu – 315 tys.
Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „To był bardzo dobry czas dla naszego lotniska. Pasażerowie zachęceni zniesieniem restrykcji rozpoczęli urlopy miesiąc wcześniej niż zazwyczaj, czyli już w maju. Letni rozkład lotów obfitował również w nowości, które okazały się idealną propozycją zarówno na dłuższy urlop, jak i na krótsze city i beach breaki.”
W sezonie letnim ruch na lotnisku zbliżył się do poziomów z rekordowego roku 2019. Najszybciej odbudował się sektor niskosztowy.
Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, dodał: „Szczególnie dobrym miesiącem dla naszego lotniska w tym segmencie był sierpień. Wtedy obsłużyliśmy blisko 7,7 proc. więcej pasażerów niż w sierpniu 2019 roku. Obłożenie rejsów, zwłaszcza na popularnych kierunkach południowych, było podobne jak trzy lata temu i sięgało ponad 90. proc.”
Wakacyjne hity
Największą popularnością wśród kierunków południowych w segmencie niskokosztowym cieszyły się połączenia do Włoch. Tu liczba pasażerów w porównaniu z 2019 rokiem była niemal dwa razy wyższa i kształtowała się na poziomie średnio 35 tys. pasażerów miesięcznie.
Podróżni bardzo często decydowali się również na loty niskokosztowe do Grecji (tu wzrost był blisko trzykrotny w porównaniu z sezonem letnim w 2019 roku), Hiszpanii i Chorwacji.
Z połączeń czarterowych najczęściej wybieranymi kierunkami były te do Turcji, Grecji i Bułgarii. Ruch czarterowy w stosunku do roku ubiegłego wzrósł o ponad 60 proc., odtwarzając ponad 90 proc. ruchu z rekordowego dotąd roku 2019.
Od maja do września na wrocławskim lotnisku w sumie we wszystkich segmentach wykonano ponad 14 tys. operacji lotniczych. Tylko we wrześniu było to ponad 3 tys. operacji, czyli aż o 30 proc. więcej niż w roku ubiegłym i zaledwie o 2,6 proc. mniej niż we wrześniu 2019 roku.
POWIĄZANE WPISY
14 lipca 2025
Zielona stolica Pomorza Zachodniego. Szczecin kusi naturą, historią i designem
W opinii wielu polskich turystów Szczecin to stolica Pomorza Zachodniego – duży ośrodek…
0 Komentarzy17 Minuty
30 czerwca 2025
Oradea – termy i secesja
Północno-zachodnia Rumunia to świetne miejsce na szybki wypad. Tym bardziej, że do Oradei…
0 Komentarzy6 Minuty
27 czerwca 2025
PLL LOT uruchamia bezpośrednie połączenie Gdańsk-Stambuł
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowego połączenia z lotniska im. Lecha…
0 Komentarzy3 Minuty
10 czerwca 2025
Smaki i zapachy Arabii Saudyjskiej
Kuchnia Arabii Saudyjskiej to połączeniem wielowiekowego dziedzictwa i tradycji. Znaleźć…
0 Komentarzy6 Minuty
3 czerwca 2025
Mazowsze otwiera sezon turystyczny 2025
2 czerwca na pokładzie statku Fisherman odbyła się konferencja prasowa inaugurująca letni…
0 Komentarzy4 Minuty
3 czerwca 2025
Visa: Polacy coraz chętniej płacą cyfrowo i świadomie planują wakacyjne wydatki
43 proc. Polaków planuje spędzić nadchodzące wakacje za granicą, a najchętniej wybieranym…
0 Komentarzy7 Minuty
28 maja 2025
Z głębokim żalem żegnamy Grzegorza Chmielewskiego
Z wielkim smutkiem informujemy, że we wtorek w swoją ostatnią podróż wyruszył Grzegorz…
0 Komentarzy1 Minuty
13 maja 2025
Rekordowy kwiecień w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka – ponad 94 tys. pasażerów
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów obsłużył w kwietniu ponad 94 tys.…
0 Komentarzy2 Minuty
12 kwietnia 2025
ITA Airways dołącza do Star Alliance
Zgodnie z decyzją rady dyrektorów generalnych Star Alliance, linie ITA Airways uzyskały…
0 Komentarzy2 Minuty