Lotnisko w Lublinie – pasażer nr 1 000 000

archiwum Lotniska w Lublinie

29 listopada Port Lotniczy Lublin obsłużył milionowego pasażera. Jest nim Jadwiga Kosicka, która przyleciała z Londynu (Luton) na pokładzie samolotu linii lotniczych Wizz Air.

Na lotnisku, wyjątkowego podróżnego osobiście przywitali przedstawiciele Portu Lotniczego Lublin, którzy wręczyli zestaw walizek oraz voucher na bezpłatne korzystanie z biznesowej poczekalni przez cały rok. Od linii lotniczych Wizz Air pasażerka otrzymała także voucher na przelot.

Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin, powiedział: “To szczególny dzień dla naszego lotniska. Chciałbym bardzo podziękować pasażerom za zaufanie, jakim nas obdarzają. Jest to także odpowiedni moment, aby podziękować całej, liczącej 240 osób, załodze Portu Lotniczego Lublin, która codziennie dba o bezpieczeństwo i komfort podróżujących. To sukces nas wszystkich.”

W Porcie Lotniczym Lublinie przez 9 pierwszych miesięcy tego roku, liczba pasażerów wynosiła tyle, co liczba podróżnych odprawionych w całym roku 2015.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej Wizz Air, dodał: “Z ogromną radością świętujemy kolejne ważne wydarzenie z Portem Lotniczym w Lublinie. Od pierwszego lotu z Lublina w 2012 roku, przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na naszych trasach, zapewniając niezliczoną ilość możliwości i umożliwiając niskokosztowe podróże pasażerom z Lubelszczyzny. Podkreślając nasze zaangażowanie w tym regionie, otworzyliśmy bazę w 2015 roku, tworząc tym samym miejsca pracy w naszej linii oraz przyczyniając się do rozwoju rynku pracy w branżach związanych z naszą działalnością. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z lotniskiem w Lublinie. Aktualnie oferujemy siedem tras do czterech krajów. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład Airbusa A320!”

W siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin znajduje się 11 kierunków. Obecnie w sprzedaży jest: Londyn (Luton i Stansted), Oslo, Sztokholm, Doncaster, Bruksela, Glasgow, Barcelona, Eindhoven, a także Bułgaria i Grecja.