Lotnisko w Gdańsku – 69 kierunków w zimowym rozkładzie lotów

fot. archiwum Lotniska w Gdańsku

69 kierunków, do 18 państw, na 59 lotnisk, realizowanych przez 9 przewoźników, to nowa zimowa siatka połączeń lotniczych z Gdańska.

Najnowsza siatka połączeń z Portu Lotniczego Gdańsk dostępna będzie od 31 października 2021 do 27 marca 2022 roku.
Od 2 listopada samoloty irlandzkich linii Ryanair zaczną latać do Walencji. Połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Do Narwiku na północy Norwegii będzie można polecieć od 16 grudnia, w czwartki i niedziele.

1 listopada ponownie do stolicy Finlandii Helsinek polecą samoloty linii Finnair. Będą kursować cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wracają też połączenia do austriackiego Wiednia, irlandzkiego Cork, szwedzkiego Vaxjo realizowane przez Ryanair i norweskiego Bodo, dokąd poleci Wizz Air.

Od 31 października połączenia z francuskim lotniskiem Paryż-Beauvais uruchomi linia Ryanair. Obecnie na to samo lotnisko lata Wizz Air. Do 30 października Ryanair będzie kursował z Gdańska do stolicy Szwecji na lotnisko Sztokholm-Skavsta, a już od 31 października na lotnisko Sztokholm-Arlanda.

Linia lotnicza Wizz Air będzie latała zimą na 31 lotnisk: Aberdeen, Alesund, Bergen, Billund, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kutaisi, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Narwik, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku.

Ryanair poleci z Gdańska do 28 miast: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wiedeń, Wrocław.

Polskie Linie Lotnicze LOT z Gdańska mają trzy polskie kierunki: Warszawę, Kraków i Lublin, KLM Amsterdam, SAS Kopenhagę, Lufthansa Frankfurt i Monachium, Eurowings Dusseldorf, Finnair Helsinki, a Norwegian Oslo-Gardermoen.

Agnieszka Michajłow rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, powiedziała: „Pandemia nie uniemożliwia latania, wymaga jednak od pasażerów szczególnego przygotowania się do podróży. Zachęcamy do sprawdzania informacji na stronie gdańskiego lotniska www.airport.gdansk.pl w zakładce Aktualności, a także na stronie polskiego rządu w zakładce Informacje dla Podróżujących oraz w aplikacji na urządzenia mobilne Polak za granicą.”

Lotnisko w Gdańsku – prawie 1,4 mln pasażerów do końca września