Lotnisko we Wrocławiu – loty Ryanaira biją rekordy

archiwum Lotniska we Wrocławiu

W szczycie sezonu letniego największą popularnością cieszą się kierunki południowe – Teneryfa, Malaga, Lizbona, Barcelona i Rzym. Samoloty na tych trasach są wypełnione niemal w 100 proc.

W lipcu Port Lotniczy Wrocław odnotował największy w tym roku wzrost ruchu pasażerskiego – z oferty portu skorzystało o 22,7 proc. osób więcej niż przed rokiem. Był to również rekordowy miesiąc pod względem średniego wypełnienia samolotów odlatujących z wrocławskiego lotniska.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział:  „Nasi podróżni bardzo chętnie organizują wakacje na własną rękę, a bogata oferta naszego portu doskonale im to ułatwia. W szczycie sezonu letniego wyraźnie widać, że jesteśmy entuzjastami południa Europy. Ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesiącach. Przyjemne temperatury przyciągają urlopowiczów również jesienią, a atrakcyjne ceny skłaniają do planowania wypoczynku także po wakacjach.”

W sumie pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji kilkanaście kierunków południowych. Jest to przede wszystkim Hiszpania (sześć kierunków), ale również Włochy, Malta, Grecja czy Portugalia. Od października dojdą do nich Palermo i Neapol. Ofertę kierunków południowoeuropejskich jesienią uzupełnią też tanie loty do Agadiru oraz Tel Awiwu (obecnie połączenie oferują linie PLL LOT).

Które w lipcu cieszyły się największą popularnością?

Teneryfa. W lipcu samoloty na tej trasie były wypełnione średnio w 96,2 proc.. To rekord.

Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław, skomentowała: „Teneryfa ma wszystko, czego potrzeba: przyjemne ciepło, słońce, ocean i malownicze krajobrazy. Jest też znakomita dla osób preferujących aktywny wypoczynek.”

Samoloty Ryanaira latają na Teneryfę w każdy poniedziałek, przez cały rok.

Malaga. W lipcu samoloty lecące z Wrocławia w tym kierunku były wypełnione w 96,2 proc..

Monika Półtorzycka-Jon, podkreśliła: „To jedno z najchętniej wybieranych wakacyjnych połączeń z oferty wrocławskiego lotniska. Krajobraz „rajskiego miasta” tworzą przejrzyste wody Morza Śródziemnego oraz piękne plaże. Malaga to również mekka golfistów i kraina oryginalnej kuchni. Warto tutaj spróbować lokalnego wina, sałatki z gorzkich pomarańczy, a także panierowanych i smażonych w głębokiej oliwie ryb.”

Ryanair lata z Wrocławia na Malagę w każdy poniedziałek i piątek.

Lizbona. W samolotach lecących w tym kierunku w lipcu zajętych było średnio 95,7 proc. miejsc.

Monika Półtorzycka-Jon powiedziała: „To bardzo dobry wynik w przypadku połączeń funkcjonujących zaledwie od końca marca. Lizbona to zabytkowe, a zarazem niezwykle atrakcyjne miasto, będące świetnym miejscem na spędzenie przedłużonego weekendu.”

Samoloty Ryanaira latają na tych trasach dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty.

Barcelona. W lipcu samoloty na tej trasie były wypełnione w 95,3 proc.

Monika Półtorzycka-Jon skomentowała: „Barcelona spełnia oczekiwania podróżnych, którzy wypoczynek na plaży chcą połączyć ze zwiedzaniem. To miasto, w którym nigdy nie jest nudno. Podróżni mają do dyspozycji 4,5 km słonecznego, piaszczystego wybrzeża i błękitne morze. Kilka dni wystarczy by poczuć klimat miasta i zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca – kościół Sagrada Familia, dzielnicę gotycką, Port Olimpic czy słynną aleję La Rambla.”

Loty Ryanaira do Barcelony Girony odbywają się w środy i niedziele.

Rzym. W lipcu samoloty na tej trasie były wypełnione w 95,1 proc.

Monika Półtorzycka-Jon oceniła: „Rzym to miasto, które trudno porównać do innego miejsca na ziemi. Chętnie tu podróżujemy i równie chętnie wracamy. Z jednej strony to bardzo interesujące, bogate w atrakcje turystyczne i historyczne, miejsce. Z drugiej kusi życiem nocnym i uwielbianym jedzeniem. Oba oblicza można poznać dzięki połączeniom z wrocławskiego lotniska.”

Loty do stolicy Włoch realizuje Ryanair (lotnisko Ciampino) w każdy wtorek i sobotę.