LOT zawiózł 100 tys. pasażerów z Polski do Chorwacji w 2018

Polskie Linie Lotnicze LOT, partner strategiczny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, potwierdzają, że od początku stycznia do końca listopada 2018 r. przewiozły między Polską i Chorwacją ponad 100 tys. pasażerów.

W lecie PLL LOT obsługuje porty w Zagrzebiu, Dubrowniku, Splicie, Zadarze i Puli. W zimie utrzymuje stałe połączenia z Zagrzebiem oraz Dubrownikiem.

„Ogromnie się cieszę, że Zarząd PLL LOT przychylił się do naszych argumentów i zdecydował się na bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy do chorwackich miast również w zimie. Ta decyzja jest bardzo istotna dla wzmocnienia ruchu turystycznego. Dzięki całorocznym połączeniom lotniczym LOT możemy Polakom śmiało rekomendować Chorwację jako kierunek całoroczny” – powiedziała Agnieszka Puszczewicz dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

„W ciągu ostatnich trzech lat LOT bardzo rozwinął ofertę pasażerską. Najwięcej połączeń uruchomiliśmy właśnie z i do Chorwacji, dokąd Polacy lubią jeździć m.in. na wakacje. Rejsy cieszą się dużą popularnością, dlatego zamierzamy utrzymać ofertę w przyszłym roku. Przewidujemy, że w tym roku przewieziemy między Polską a Chorwacją ponad 110 tys. osób” – twierdzi Michał Fijoł, wiceprezes LOT-u ds. handlowych.