LOT wznawia połączenia do USA, Kanady i Japonii. Trwają rozmowy o zniesieniu kwarantanny dla krajów spoza UE

Wznowione loty na lotnisko JFK od 1 lipca to informacja potwierdzona przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. Od 3 lipca z LOT będzie można polecieć do Chicago i Tokio, a od początku miesiąca – do Toronto.

Wznowienie międzynarodowych lotów przez polskiego narodowego przewoźnika to już oficjalna wiadomość, potwierdzona przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. Połączenia są już dostępne w wyszukiwarce na stronie PLL LOT. Jeszcze w ubiegłym tygodniu pojawiła się nieoficjalna informacja o przywróceniu połączeń do USA, Kanady i Japonii, począwszy od 1 lipca. Dziś można już rezerwować bilety.

Do Nowego Jorku polecimy do 1 lipca trzy razy w tygodniu, a od 3 lipca, również trzy razy tygodniowo – do Chicago. Dwa razy w tygodniu, począwszy od 1 lipca polecimy do Toronto. Od 3 lipca dostępne będą połączenia do Tokio, również dwa razy w tygodniu.

Co z kwarantanną? Można spodziewać się, że wkrótce będzie znoszona również dla części krajów pozaeuropejskich. Jak podał 22 czerwca Reuters, Hiszpania jeszcze w tym tygodniu ogłosi, które nacje spoza UE będą mogły przyjeżdżać do tego kraju bez konieczności odbywania dwutygodniowej kwarantanny. Jak zapowiada hiszpański minister zdrowia Salvador Illa, toczą się na ten temat rozmowy wewnątrz wspólnoty.

Jak powiedziała hiszpańska minister spraw zagranicznych Arancha Gonzalez Laya, kraje UE będą podejmowały decyzje o otwieraniu granic dla państw spoza wspólnoty “w oparciu o kryteria epidemiologiczne.”