LOT Metropolia Lublin promuje się na targach turystycznych FITUR 2022 w Madrycie

fot. materiały prasowe

Stolica Lubelszczyzny od początku roku rozpoczęła prace nad nowym sezonem turystycznym. Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin w tym tygodniu zachęca turystów do odwiedzenia miasta i jego okolic na międzynarodowych targach turystycznych FITUR 2022 w Madrycie. To kontynuacja działań promujących rozpoczętych w poprzednim roku.

Targi FITUR w Madrycie (19-23 stycznia 2022), to wydarzenie, podczas których państwa, miasta i regiony prezentują swoją ofertę turystyczną. To pierwsze od początku pandemii targi branżowe, które w 2021 roku zdecydowały się wrócić do stacjonarnej formy i utrzymać ją w roku 2022. LOT Metropolia Lublin korzysta z tej okazji i już drugi rok z rzędu zachęca do przyjazdu do Lublina jako jeden z wystawców Polskiego Stoiska Narodowego tworzonego przez Polską Organizację Turystyczną.

W czasie pandemii podróże zagraniczne stały się skomplikowane przez ograniczenia przemieszczania się. Jednak dla turystów z Hiszpanii i Portugalii nie powinno to stanowić problemu – to najlepiej wyszczepione społeczeństwa w Europie. Stąd aktywna promocja Polski, w tym Lublina, na rynku iberyjskim – mówi Krzysztof Raganowicz, Prezes LOT Metropolia Lublin. – Na zeszłorocznych targach pokazaliśmy, że zaprezentowanie liczącego ponad siedem wieków miasta wnosi do krajowej oferty urok nowości. Ten urok podziałał na Hiszpanów, skoro Lublin pojawił się w nawet w artykule dziennika El Pais – dodaje.

Lokalna organizacja turystyczna chce wykorzystać targi, by zaprezentować atuty Lublina. Dlatego już teraz pokazuje, że w przyszłym roku miasto będzie Europejską Stolicą Młodzieży – cały sezon 2023 będzie pełen atrakcji i wydarzeń dla młodych z kraju i z zagranicy. Hiszpanie z tej grupy dobrze znają Lublin – w końcu to jedna z najliczniejszych nacji studentów zagranicznych w mieście.

LOT Metropolia Lublin targami FITUR 2022 aktywnie rozpoczyna kolejny rok swojej działalności. Jest to jedna z najmłodszych lokalnych organizacji turystycznych w Polsce – powstała w połowie 2020 roku jako wyraz wsparcia Miasta Lublin dla dotkniętej pandemią lokalnej branży turystycznej.

Stowarzyszenie działa na terenie Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego i po półtora roku działalności zrzesza już 70 członków. Oprócz Lublina są to okoliczne gminy, instytucje kultury, obiekty noclegowe i gastronomiczne, przewodnicy, przedstawiciele sportu i przedsiębiorcy turystyczni. Zajmuje się promocją oferty turystycznej Lublina i okolic, a wśród już zrealizowanych w tym krótkim czasie projektów można wymienić m.in. współtworzoną z Gdańskiem, Opolem i Giżyckiem ogólnopolską kartę TripPass, lubelską wersję aplikacji przewodnickiej City Talks czy wydawane w Lublinie informatory i mapy turystyczne. Od lipca 2021 roku organizacja prowadzi też Centrum Inspiracji Turystycznej, czyli wyjątkowe miejsce na Starym Mieście w Lublinie przy ul. Jezuickiej 1/3, w którym każdy gość może bliżej poznać atmosferę Miasta Inspiracji.