LOT Metropolia Lublin prezentuje nową aplikację SmartGuide

fot. LOT Metropolia Lublin

Dziś (7 listopada, poniedziałek) podczas pierwszego dnia targów World Travel Market 2022 w Londynie, LOT Metropolia Lublin prezentuje nowe narzędzie dla turystów – przewodnik po Lublinie w aplikacji SmartGuide. Umożliwia ona przybywającym do Lublina turystom samodzielne zwiedzanie miasta bez względu na porę dnia czy punkt startowy wyprawy.

Przybywający do Lublina turyści mogą już korzystać z bezpłatnego przewodnika po Lublinie – aplikacji SmartGuide. Dzięki niej możliwe jest zdobycie informacji o najważniejszych zabytkach i skorzystanie z wytyczonych tras zwiedzania, a to wszystko w czterech językach: polskim, angielskim, ukraińskim i hiszpańskim.

“Nawiązanie współpracy z twórcami SmartGuide pozwoliło nam stworzyć narzędzie dla szerokiej grupy użytkowników aplikacji korzystających z niej na całym świecie. To dogodne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zwiedzić miasto na własną rękę, odwiedzają Lublin poza sezonem lub chcą wybrać się na zwiedzanie nietypowym szlakiem” – mówi Krzysztof Raganowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

W aplikacji dostępne są informacje na temat ponad 100 lubelskich lokalizacji, w tym zabytków, muzeów, restauracji oraz hoteli. Osoby, które przyjeżdżają do Lublina mogą skorzystać także z wytyczonych tras prowadzących m.in. po zabytkach Starego Miasta, miejscach pamięci o lubelskich Żydach, miejscach związanych z lubelskimi legendami czy unią lubelską.

“Chcemy jak najszerzej zaprezentować ofertę Lublina i Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego, dlatego treści w aplikacji będą na bieżąco aktualizowane i wzbogacane o kolejne warte odwiedzenia miejsca nie tylko w Lublinie, ale również w gminach wchodzących w skład LOM” – dodaje Krzysztof Raganowicz.

Dodatkową zaletą jest funkcja audioprzewodnika – użytkownicy aplikacji mogą skorzystać z opcji automatycznego generowania ścieżki dźwiękowej na podstawie załączonych informacji, a dzięki temu posłuchać historii danych miejsc, jednocześnie spacerując lub podziwiając zabytki.

Aplikacja SmartGuide jest w całości bezpłatna. Umożliwia turystom samodzielne poruszanie się po mieście. Dzięki temu zwiedzanie może objąć szerszą przestrzeń. Włączenie funkcji lokalizacji pozwala uzyskiwać od aplikacji automatyczne podpowiedzi za każdym razem, gdy telefon zaloguje się w pobliżu miejsca oznaczonego jako warte odwiedzenia. Przewodnik można również pobrać i korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji w trybie offline.

Bez internetu skorzystamy zatem zarówno z map, jak i audioprzewodnika, co pozwoli zaoszczędzić dane mobilne i skorzystać z aplikacji np. turystom zagranicznym, którzy nie mają możliwości korzystania z Internetu mobilnego.

Rusza kolejny cykl spacerów “Poznaj Lublin z Przewodnikiem”