Liptów skorzystał na mistrzostwach świata juniorów

archiwum SACR

Odbywające się w Jasnej pod Chopokiem na przełomie lutego i marca mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie alpejskim okazały się doskonała promocją nie tylko samej Jasnej, ale całego regionu Liptowa.
Dziesiątki dziennikarzy zagranicznych, w tym telewizje m.in. z Polski, Austrii, Czech codziennie nadawali relacje z zawodów.

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego REGION LIPTOV powiedziała: “Najwięcej promowała nas stacja Eurosport, dzięki której mistrzostwa oglądały tysiące kibiców narciarstwa na całym świecie. To wspaniała reklama nie tylko stacji narciarskiej, ale i całego regionu. Dzięki niej o Liptowie dowiedzieli się ludzi, którzy być może do tej pory nie mieli Słowacji w swoich planach wyjazdowych.”

Zuzana Fabiánová zarządca stacji (TMR, a.s.) w Jasnej powiedziała: “Niektórzy dziennikarze przyjechali do na po trzydziestu latach przerwy. Byli niesamowicie mile zaskoczeni zmianami, jakie dokonały się w Jasnej w ostatnich latach. Zastali tu nowoczesną stację narciarską, doskonale wyposażone centrum prasowe. Zdziwił ich też wysoki poziom infrastruktury stacji. Wierzymy, że ich zadowolenie przeniosą w relacjach do swoich krajów a to sprawi, że liczba gości nas odwiedzających zwiększy się.”

Z mistrzostw zadowoleni są również hotelarze w Jasnej i w Diemanowskiej Dolinie, na końcu której leży Jasna.

Eva Zahoranská, dyrektor hotelu SOREA SNP w Demianowskiej Dolinie oceniła: “W porównaniu z ubiegłym rokiem obsadzenie naszego hotelu wzrosło o 5 proc. Sprzedaliśmy aż 86 proc. miejsc.”
Podobnie pozytywnie wyrażają się hotelarzy z dalszej okolicy.

Silvia Čižiková dyrektor hotelu SOREA Máj w Janskiej Dolinie powiedziała: “Miniony tydzień, w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, to dla nas większa o 11 proc. liczba turystów.”
Podobnie, jak co roku, wśród gości na początku marca przeważają rodziny z dziećmi zainteresowane wypoczynkiem narciarskim.