Liptów i Tatry Wysokie chcą turystów samolotowych

AG

Chcemy, żeby więcej turystów dowiedziało się, że w Tatry Wysokie i Niskie można dolecieć samolotem. Naszym głównym partnerem będą Turkish Airlines – powiedziała w rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, Gabriela Kohuthová, dyrektor Enjoy Tatras.

Przypomnijmy, że Enjoy Tatras to powołana tej jesieni przez dwa regiony turystyczne Słowacji – Liptów i Tatry Wysokie, centrala promocyjna.

Adam Gąsior: Jakie są główne zadania Enjoy Tatras i czym działalność centrali będzie się różniła od dotychczasowej promocji obu regionów?
Gabriela Kohuthová: Naszym głównym celem jest stworzenie atrakcyjnego i wspólnego produktu obu regionów. Przeznaczony on będzie na rynki nietradycyjne, te, które do tej pory były przez nas nieco zaniedbywane. Chcemy zdobyć nowe rynki, te z których klienci mogą do nas dolecieć samolotem. Enjoy Tatras będzie jednocześnie centrum marketingu i centrum sprzedaży produktów. Na świecie trudniej rozróżnić Tatry Wysokie od Niskich Tatr, więc logiczne jest promować te dwa regiony razem

AG: Kiedy zaczniecie kację promocyjną i sprzedaż produktów?
GK: Na razie opracowujemy wspólną strategię, przygotowujemy produkty, kontaktujemy się z touroperatoratorami zagranicznymi. Sprzedaż i akcja marketingowa rozpocznie się latem 2018 roku.

AG: Które rynki najbardziej Was Interesują?
GK: Działamy wielokierunkowo. Opieramy się na połączeniach lotniczych do dwóch lotnisk: Popradu i Koszyc. Poprad wszyscy kojarzą, że leży pod samymi Tatrami. Jednak pamiętajmy, że dzięki autostradzie, z lotniska w Koszycach w Niskie Tatry możemy się busem dostać w ciągu godziny.
Chcemy promować się w krajach skandynawskich oraz skorzystać z tego, że linie Turkish Airlines łączą Koszyce ze Stambułem, co oznacza, że łączy Koszyce z całą Azją.
Wiosną rusza połączenie lotnicze Bruksela – Poprad.
Z kolei dotychczasowe połączenie Ryga – Poprad, to głównie rynek B-C. My chcemy bardziej skupić się na rynku B-B. Stąd rozmowy, jakie prowadzimy i będziemy prowadzić z touroperatorami z Rosji. Oni właśnie będą naszym głównym celem. Chcemy również współpracować z touroperatorami z Wielkiej Brytanii, skąd też wracają w sezonie zimowym połączenia Wizz Air z Londynu do Popradu.
Touroperatorzy z Rosji i Wielkiej Brytanii wysyłają co roku klientów na narty w kraje alpejskie. To są klienci, którzy nie jeżdżą w góry samochodami ani busami, tylko latają samolotami. Wybiorą więc te kierunki, gdzie z lotniska w góry jedzie się jak najkrócej, Chcemy im pokazać, że lotniska w Koszycach i Popradzie dają im możliwość najszybszego szybkiego transferu z lotniska w na stok w Europie.

AG: Jakie produkty przygotowujecie dla zagranicznych partnerów?
GK: Jak wspomniałam, to będą produkty B+B. Chcemy proponować pobyty tygodniowe. Oczywiście nie ograniczamy się do oferty narciarskiej. Liptów i Tatry Wysokie są atrakcyjne turystycznie o każdej porze roku, wile osób przyjedzie w góry, odpocząć w naszych kąpieliskach termalnych, popróbować naszej kuchni. We współpracy z Turkish Airlines chcemy przygotować pakiety dla partnerów z krajów azjatyckich.

AG: Czym za rok będzie się mogła Pani pochwalić?
GK: Sądzę, że zbudujemy wysokiej jakości produkty, które zachęcą wymagających klientów do odwiedzenia naszych regionów. Myślę, że będziemy bardziej znani w krajach Skandynawii, w Wielkiej Brytanii a także – dzięki Turkish Airlines – w Azji. Naszym głównym partnerem lotniczym będą linie Turskish Airlines, ale planuję rozmowy z innymi przewoźnikami. Na przykład LOT, który ma regularne połączenia z Koszycami a jednocześnie z wieloma dalekimi kierunkami. Liptów i Tatry Wysokie zasługują na poznanie przez turystów z całego świata.

Rozmawiał: Adam Gąsior