Liptov Fest – śladami Janosika

archiwum TMR

Liptovianie zapraszają na Liptov Fest 21-22 lipca – największe wydarzenie turystyczne tego sezonu na słowackim Liptowie.

Najczęściej turyści koncentrują uwagę na okolicach Liptowskiego Mikulasza, malowniczego miasta nad Wagiem, znanego z faktu, że właśnie tu dokonał żywota słynny karpacki rozbójnik, Janosik. Położona niedaleko miasta Tatralandia to prawdziwy raj dla dorosłych i dzieci, z licznymi basenami i zjeżdżalniami. Z kolei Dolina Demianowska zachwyca swoim podziemnym światem jaskiń, a także wielkim turystycznym kurortem jakim jest Jasna, znana przede wszystkim jako ośrodek sportów zimowych, ale także jako znakomite miejsce do górskich wędrówek w okolicach Chopoka, na który można wjechać nowoczesnymi kolejami linowymi.

Liptov Fest

Już w najbliższy weekend 21-22 lipca w Tatrapolis (http://www.tatralandia.sk/pl/atrakcje/tatrapolis/tatrapolis-swiat-miniatur/) odbędzie się największe wydarzenie turystyczne tego lata na Liptovie. Ta impreza doczekała się już trzeciej edycji. Na festiwalu dobrej zabawy, jedzenia i niezapomnianych przeżyć będą dobrze bawić się nie tylko dorośli lecz także dzieci bo dla najmłodszych pociech w programie przewidziano liczne konkursy, animacje, program artystyczny i warsztaty kulinarne.

Video z zeszłorocznej edycji można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=PjlvX1HPhGc

Sylvia Artzova z Tatry Mountains Resorts, powiedziała: „Przez cały dzień do dyspozycji uczestników festiwalu będą: łąka piknikowa, uliczki rzemieślnicze, mini park ze zwierzętami, strefa kulinarna, i strefa atrakcji, Park Tatrapolis i Plac Kuli Ziemskiej. Dzieci do lat 3 mają BEZPŁATNY wstęp na festiwal.”

Z kolei w piątkowy wieczór dorośli są zaproszeni na NICOLAUS PARTY z DJ Pablik – imprezę pod liptovskim niebem. Natomiast w sobotę na zakończeniu festiwalu o godz. 21.15 organizatorzy zapraszają na Letnie Kino ze specjalnym pokazem filmowym. Koszt udziału w imprezie to 7 euro. Rowerami po Liptovie W niedzielę, skoro świt można ruszyć na rowery, do wypożyczenia w cenie 10 euro za dwie sztuki.

Katarina Sarafinova z regionu Liptov, skomentowała: „Liptów, jak mało który region górski, nadaje się doskonale na wycieczki rowerowe. Łagodnie pofalowana kotlina otoczona jest wysokimi pasmami górskimi – dzięki temu można oglądać piękną scenerię górską bez potrzeby zdobywania wysokich szczytów i wspinania się stromymi podjazdami. Z pozycji siodełka rowerowego góry wyglądają równie pięknie, a wielka ilość zróżnicowanych szlaków rowerowych daje praktycznie nieograniczone możliwości wycieczkowe dla każdego – znajdują tu dogodne dla siebie trasy zarówno rodziny z dziećmi, jak i poszukiwacze większej dawki adrenaliny na rowerze.”

Do dyspozycji rowerzystów jest 12 oznakowanych tras o łącznej długości ponad 634 km – ich dokładny przebieg pokazuje nowa mapa szlaków rowerowych wydana w tym sezonie. Trasy rowerowe są nie tylko opisane na mapach, ale także bardzo dokładnie wyznaczone w terenie, a każde skrzyżowanie i rozjazd dodatkowo posiada tabliczki kierunkowe.

http://www.visitliptov.sk/pl/zaujimavosti/tatrapolis-swiat-miniatur-tatralandia/?lang=pl