Linie Air Astana podsumowały lato 2022

fot. Air Astana

Air Astana spogląda wstecz na udany sezon letni w Niemczech. Ze względu na stale rosnący popyt, loty z Frankfurtu do Kazachstanu były oblegane, tak że Air Astana osiągnęła poziom podobny do lata 2019, kiedy to loty również były niemal w pełni zarezerwowane. Od końca maja 2022 roku kazachski narodowy przewoźnik ponownie łączy codziennie Frankfurt z Astaną, stolicą Kazachstanu.

“W tym roku ponownie zaobserwowaliśmy duży popyt na nasze loty z lotniska we Frankfurcie. Pokazuje to, że inwestycje Air Astana we flotę (dziesiąty najnowocześniejszy Airbus A321 LR ma zostać włączony do użytku do końca roku), rozbudowa siatki połączeń i bezwarunkowa obietnica jakości wyraźnie zaspokajają potrzeby naszych pasażerów. W zimowym rozkładzie lotów 2022/23 dodatkowo rozszerzyliśmy połączenia do popularnych miejsc takich jak Phuket, Delhi, Bangkok i Malediwy poprzez nasze huby w Astanie i Ałmaty” – powiedziała Susith Hettihewa, Senior Regional Manager EU Central & East, Turkey w Air Astana.

Zaledwie kilka tygodni temu linia lotnicza zaprezentowała również nową edycję swojego popularnego programu Stopover Holidays. Lecąc z Air Astana przez Astanę i Ałmaty, pasażerowie mogą skorzystać z jednego noclegu ze śniadaniem w wybranych trzy- lub czterogwiazdkowych hotelach w tych dwóch miastach, a także z transferów lotniskowych, za łączną kwotę od 19 dolarów. Dodatkowe doby hotelowe można również zarezerwować w atrakcyjnych cenach.

Silny zespół w biurze Air Astana we Frankfurcie

Air Astana w ciągu ostatnich dwóch dekad wyrobiła sobie markę na rynku niemieckim zarówno w sektorze podróży biznesowych, jak i turystycznych. Obejmuje to nie tylko Kazachstan jako centrum biznesowe i cel podróży na Jedwabnym Szlaku, ale także loty łączące do Azji Środkowej, które są coraz częściej dostępne do rezerwacji przez touroperatorów.

Oprócz Susith Hettihewa, za ten rozwój w dużej mierze odpowiada Sven Gossow, Country Manager Germany, Austria & Switzerland w Air Astana, który pracuje dla kazachskich linii lotniczych od 13 lat.

Od lutego 2022 roku zespół wspiera również Melanie Bremer. Jako Executive Sales & Marketing odpowiada za wszystkie działania marketingowe, promocyjne i sprzedażowe kazachskiej linii lotniczej na rynku niemieckim.

Nicole Guzy uzupełnia zespół jako Sales & Marketing Coordinator od jesieni tego roku. Dołączyła do linii lotniczej po ukończeniu szkolenia na asystenta lotnictwa międzynarodowego w Szkole Turystyki we Frankfurcie.

Duet rezerwacyjny tworzą Alexandra Rudenko i Elena Bernovskaya. Nadine Michel, Manager Airport Services Frankfurt w Air Astana, jest odpowiedzialna za operacje na lotnisku we Frankfurcie. Wspierają ją przełożone Eleni Koussidou i Lefkothea Tsemekidou.

Linie Air Astana wydzierżawią trzy Boeingi 787-9 Dreamliner