Lato w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów

Lukas Gansterer

Lato w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów „MuseumsQuartier” przebiegać będzie w tym roku pod hasłem „Summer of Sounds”. Od 05. czerwca do 28. września odbędzie się tu ponad 70 różnych wydarzeń związanych z tematyką dźwięku i melodii.

Do końca września dziedziniec Dzielnicy Muzeów zostanie przekształcony w ogródek muzyczny. To tutaj odwiedzający będą mogli posłuchać ważnych utworów i melodii. Z wyspy radia FM4 można będzie usłyszeć utwory z list przebojów, a w weekendy podczas „Weekend Sounds” DJ’e zadbają o muzykę na głównym dziedzińcu.
W galerii sztuki Kunsthalle Wien otwarta będzie wystawa „Nowe sposoby na robienie niczego” z towarzyszącym programem muzycznym. Od 26. do 29. czerwca m.in. występy na żywo w wykonaniu Thomasa Fehlmanna czy Radiana. Od 26. czerwca do 14. lipca w Centrum Architektury zobaczyć będzie można wystawę „Bernhard Leitner. Architektura dźwięku”. 03. lipca w Leopold Museum odbędzie się koncert muzyki kameralnej na żywo. 26. lipca podczas święta muzyki popularnej – Popfest w trzech miejscach Dzielnicy Muzeów zaprezentowane zostaną różnorodne oblicza austriackiej muzyki pop.

Szczegółowy program na stronie: www.mqw.at