Latem polecimy z Wrocławia do Burgas

Wrocław szykuje nowe połączenia na lato
fot. Wiktor Wolniak/lotnisko we Wrocławiu

Do siatki połączeń Portu Lotniczego Wrocław dołącza bułgarskie Burgas. Nowość wprowadza linia lotnicza Wizz Air. Loty będą realizowane od 19 czerwca.

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Burgas (Bułgaria) będzie realizowane raz w tygodniu – w każdą sobotę, począwszy od 19 czerwca 2021 roku. Wyloty z Wrocławia zaplanowano na godzinę 17.30, a lądowanie w Burgas na godzinę 20.45 czasu lokalnego (podróż potrwa 2 godziny i 15 minut). Wylot z Burgas do Wrocławia odbędzie się także w soboty – o godzinie 21.15. Lądowanie we Wrocławiu o godzinie 22.20 czasu polskiego.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: “Bardzo cieszymy się z tej nowości. To świetna wiadomość zarówno dla pasażerów, jak i dla nas. Mamy nadzieję, że będzie to zwiastun udanego sezonu letniego dla wszystkich: dla podróżnych, lotnisk, linii lotniczych i innych podmiotów działających w branży lotniczej.

Lato pełne połączeń

Do tej pory linie Wizz Air i Ryanair zapowiedziały połączenia m.in. do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Czarnogóry, Włoch, Gruzji, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, na Maltę, Cypr i Ukrainę.

W rozkładzie letnim znajdą się prawdopodobnie: Zadar, Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Burgas (nowość), Londyn, Oslo, Kijów i inne popularne kierunki.

Na ostateczną listę trafią także połączenia obsługiwane przez linie sieciowe i czartery.

Dariusz Kuś skomentował: “Wraz z liniami lotniczymi robimy wszystko, aby była ona jak najbardziej zróżnicowana i zawierała zarówno kierunki wakacyjne, jak i biznesowe. Wszystko jednak zależy od rozwoju sytuacji.”

Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, dodał: „Podobnie jak wszyscy liczymy na to, że wkrótce pandemia zostanie w znacznym stopniu opanowana. Wówczas spodziewamy się powrotu do rozkładu większości połączeń, a wraz z nimi zwiększonego zainteresowania podróżami lotniczymi. Wierzymy, że nadchodzący sezon letni będzie zdecydowanie lepszy dla branży turystycznej niż trwający sezon zimowy. Musimy jednak cały czas zachowywać ostrożny optymizm.”

Lotnisko we Wrocławiu – ponad milion pasażerów w 2020 roku