Koszyce – rok 2015 był rekordowy

archiwum Visit Kośice

W 2015 roku liczba noclegów wykupionych przez turystów odwiedzających Koszyce wyniosła ponad 337 tysięcy i była wyższa o 9 proc. od liczby z 2013 roku, w którym Koszyce były Europejską Stolicą Kultury.

Ten wynik to efekt pracy istniejącej od pięciu lat organizacji Vist Kośice.

Iveta Niňajová, dyrektor wykonawczy powiedziała: “Systematyczna praca marketingowa przynosi po pięciu latach owoce. Koszyce to pierwsze miasto, które odnotowało większą liczbę turystów już po dwóch latach od roku, kiedy byliśmy Europejską Stolicą Kultury. Dzięki dobrej współpracy z naszymi partnerami, zarówno prywatnymi, jak i publicznymi, organizacjami non-profit oraz instytucjami kulturalnymi potrafimy zaciekawić naszych gości szeroką ofertą.”

W 2013 roku turyści wykupili w Koszycach 308 955 noclegów, w roku 2014 liczba ta spadał do 279 158, by w roku ubiegłym wzrosnąć do 337 217 (wzrost w porównaniu do 2014 roku o 21 proc.). Był to efekt zwiększenia zainteresowania Koszycami przez klientów korporacyjnych i organizacji wielkich imprez firmowych.
Ponad 15 tysięcy gości przyjechało na dziesięć dni i wynajęło praktycznie wszystkie miejsca noclegowe podczas imprezy sportowej “Motocyklowa Sześciodniówka”.
Szczególnie udany dla Koszyc były dwa miesiące letnie, lipiec i sierpień, odnotowano wtedy o 23 proc. więcej turystów.