Koncert w Łomży na zakończenie sezonu wodniackiego

W ostatnią sobotę października w łomżyńskiej Hali Kultury, licznie zebrani miłośnicy szanty spotkali się na koncercie znanego w Polsce duetu bardów pieśni żeglarskiej i ballad rosyjskich – Andrzeja Koryckiego & Dominiki Żukowskiej.
Z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska oraz stowarzyszenia Wodniaków Śródlądowych PORT, w łomżyńskiej Hala Kultury miał miejsce koncert „Od szanty do Okudżawy”. Znany w Polsce duet gitar klasycznych łączący w swoim repertuarze pieśni żeglarskie oraz ballady rosyjskie, w trakcie swojego występu wykonał w autorskiej interpretacji cały szereg standardów zarówno swojego autorstwa, jak i uznanych autorów polskiej szanty oraz bardów rosyjskich: Bułaty Okudżawy, Żanny Biczewskiej i Władimira Wysockiego.
Żywiołowo reagująca publiczność na zaproszenie artystów często im towarzyszyła w partiach wokalnych utworów, wykazując się ich świetną znajomością. Utwory takie jak: „Mewy”, „Kamienie”, „Chciałem być żeglarzem”, „Plasterek cytryny i ja”, to tylko niektóre z bogatego repertuaru wykonawców. Miłym akcentem koncertu było wręczenie duetowi kwiatów przez komandorów stowarzyszenia wodniackiego PORT. Publiczność na koniec długotrwałymi oklaskami na stojąco wywołała dodatkowe bisy utworów, a w ostatnim kultowym utworze, którym była „Keja”, jako zespołowy chór wystąpiła a’capella cała widownia. Artyści po koncercie „obowiązkowo” pozowali do zdjęć z fanami, jak również udzielali licznych autografów.
Koncert na który zaproszenie przyjęli Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, był nawiązaniem do łomżyńskich tradycji szantowych, w ramach których LOT Ziemia Łomżyńska organizuje promujący w sezonie turystycznym miasto Łomżę, doroczny festiwal „Szanty nad Narwią”.
POWIĄZANE WPISY
4 grudnia 2025
Nowy Targ – stolica Podhala pełna atrakcji
Nowy Targ to górska stolica Podhala, malowniczo położona nad Białym i Czarnym Dunajcem. Z…
0 Komentarzy4 Minuty
4 grudnia 2025
Travelist.pl rusza z zimowym konkursem fotograficznym
Travelist.pl uruchomił konkurs fotograficzny „Jedź na ferie - wygraj wakacje”, w którym…
0 Komentarzy2 Minuty
4 grudnia 2025
Accor mianuje Karelle Lamouche CEO na Europę i Afrykę Północną
Grupa hotelowa Accor ogłosiła powołanie Karelle Lamouche na stanowisko CEO…
0 Komentarzy2 Minuty
3 grudnia 2025
Rusza 8. edycja konkursu fotograficznego #LubelskieTravel
Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna otwiera nabór do kolejnej edycji konkursu…
0 Komentarzy1 Minuty
3 grudnia 2025
WP Holding sprzedaje Fluege.de chińskiej grupie Tongcheng Travel
Fluege.de ma nowego właściciela. WP Holding zawarło umowę sprzedaży Invia Flights Germany…
0 Komentarzy1 Minuty
3 grudnia 2025
Mazowieckie city breaks – odkryj Radom, Płock, Siedlce i Żyrardów
Jesień i zima to idealny moment, aby spojrzeć na Mazowsze z innej, mniej oczywistej…
0 Komentarzy8 Minuty
3 grudnia 2025
ULC rusza z nową edycją kampanii „Nie pakuj się w kłopoty”
Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpoczął nową edycję kampanii edukacyjnej „Nie pakuj się w…
0 Komentarzy2 Minuty
3 grudnia 2025
Magda Plutecka nową dyrektorką ds. HR i Komunikacji w Sun&Fun Holidays
Sun&Fun Holidays ogłosiło Magdę Plutecką nową dyrektorką ds. HR i Komunikacji.…
0 Komentarzy1 Minuty
2 grudnia 2025
Magdalena Krucz nową prezeską Polskiej Organizacji Turystycznej
Dziś, 2 grudnia 2025 roku, Magdalenę Krucz powołano na stanowisko prezeski Polskiej…
0 Komentarzy1 Minuty










