Kolejkowo otwiera Miasto z Piasku. Nowa wystawa dostępna od 15 czerwca we Wrocławiu

fot. Kolejkowo

Od 15 czerwca w Kolejkowie we Wrocławiu rozpocznie się wystawa – Miasto z Piasku, skonstruowana z ponad 10 ton piasku. Na żywo będzie można zobaczyć budowle i zamki z piasku, piaskowego smoka i pracowitych Kolejkowiczan, którzy budują swoje miniaturowe miasto z przedmiotów znalezionych na plaży.

Miasto z Piasku otwiera się dla zwiedzających 15 czerwca i będzie dostępne do 15 września. Zwiedzanie jest w cenie biletu wstępu do Kolejkowa.

„Kolejkowo łączy zabawę z edukacją, dlatego w Mieście z Piasku znajdziecie zarówno wakacyjną beztroskę, jak i ważne przesłanie ekologiczne. Zaskoczy Was, jak Kolejkowiczanie potrafią zbudować swój świat z każdej drobnostki, od ziarnka grochu po zgubiony łańcuszek” – mówi Jakub Paczyński, pomysłodawca Kolejkowa.

„Każda edycja to nowe wyzwania, kolejne elementy do stworzenia i nieustanne poszukiwanie inspiracji. Tworzenie z piasku, wbrew pozorom, to ogromne wyzwanie. Piasek jest delikatną strukturą i łatwo może ulec zniszczeniu. Pracujemy z ogromną ostrożnością, aby każda piaskowa budowla była nie tylko trwała, ale i pełna detali, które przyciągną uwagę odwiedzających. To właśnie ta precyzja i dbałość o szczegóły sprawiają, że Miasto z Piasku jest tak wyjątkowe” – podkreśla Magdalena Huk, modelarka z Kolejkowa.

Kolejkowo czynne jest 365 dni w roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 oraz w soboty i niedzielę 10-19.

  • Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95, I piętro
  • Bilet wstępu kosztuje 43 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy dla dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych).
  • Dzieci do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.