KLM wraca na trasę Wrocław – Amsterdam

Po blisko 5-miesięcznej przerwie spowodowanej epidemią Covid-19, od 3 sierpnia Królewskie Holenderskie Linie lotnicze wznawiają połączenie między Wrocławiem, a Amsterdamem.
Pasażerowie będą mieli do dyspozycji jedno połączenie dziennie do Amsterdamu samolotem Embraer 175 (realizowane przez KLM Cityhopper). Samolot będzie startował z Wrocławia o 14:05, aby wylądować w Amsterdamie o 15:50. Połączenie powrotne do Wrocławia zaplanowano na godzinę 11:55, z lądowaniem o 13:35.
Linia reaktywowała już także loty z innych miast w Polsce: z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Łącznie z trasami w naszym kraju, w sierpniu KLM chciałby na nowo oddać do dyspozycji swoich klientów około 95% wszystkich swoich kierunków europejskich i zrealizować w tym miesiącu 11 tysięcy lotów w Europie.
W tym samym czasie samoloty KLM będą latały na 80 proc. tras międzykontynentalnych realizując 2100 rejsów, z czego połowa to nadal loty cargo. Wraz ze znoszeniem restrykcji podróży przez władze poszczególnych państw, będzie przybywało lotów pasażerskich na dalekich trasach.
Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce, powiedział: „Bardzo się cieszę, że KLM może powrócić do Wrocławia, oferując znowu wygodne połączenie lotnicze do Amsterdamu, a stamtąd w świat. Tego lata KLM stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19. W sierpniu nasi pasażerowie będą mieli do dyspozycji już 95 proc, tras z europejskiej oferty KLM i wiele międzykontynentalnych lotów, dostępnych z przesiadką w Amsterdamie. Wprowadziliśmy szereg nowych procedur i środków ochrony zdrowia, aby zapewnić naszym pasażerom i załogom maksymalnie bezpieczną podróż..”
Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław, dodał: „Niezmiernie cieszymy się z przywrócenia połączenia do Amsterdamu. Powrót KLM do Wrocławia oznacza większą różnorodność oferty dla naszych pasażerów, którzy dzięki temu mają dostęp do siatki połączeń nie tylko przewoźników zrzeszonych w Star Alliance ale również w Sky Team. Teraz planowanie podróży z Wrocławia jest jeszcze łatwiejsze.”
POWIĄZANE WPISY
5 grudnia 2025
Triverna.pl: Rekordowy grudzień w hotelach. Najwyższe ceny w górach
Z danych portalu Triverna.pl wynika, że grudzień w polskich hotelach zapowiada się…
0 Komentarzy3 Minuty
5 grudnia 2025
Profitroom: Podlaskie hotele odnotowują 50,4 proc. wzrost rezerwacji. Na wynik wpływa Podlaski Bon Turystyczny
Według danych Profitroom liczba rezerwacji hotelowych w województwie podlaskim w okresie…
0 Komentarzy3 Minuty
5 grudnia 2025
Sopocka Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w „Sopockich Perłach”
Sopocka Organizacja Turystyczna rozpoczyna siódmą edycję konkursu „Sopockie Perły”.…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2025
Sezon narciarski w Wiśle otwarty. Skolnity gotowy na narciarzy
Sezon narciarski na stacji Skolnity w Wiśle rozpocznie się dziś, 5 grudnia, o godzinie…
0 Komentarzy1 Minuty
4 grudnia 2025
Ryanair powiększa bazę w Gdańsku i ogłasza rozkład lotów na lato 2026
Ryanair powiększa bazę w Gdańsku i ogłasza rekordowy rozkład lotów na lato 2026,…
0 Komentarzy1 Minuty
4 grudnia 2025
Travelist.pl rusza z zimowym konkursem fotograficznym
Travelist.pl uruchomił konkurs fotograficzny „Jedź na ferie - wygraj wakacje”, w którym…
0 Komentarzy2 Minuty
4 grudnia 2025
Accor mianuje Karelle Lamouche CEO na Europę i Afrykę Północną
Grupa hotelowa Accor ogłosiła powołanie Karelle Lamouche na stanowisko CEO…
0 Komentarzy2 Minuty
3 grudnia 2025
Rusza 8. edycja konkursu fotograficznego #LubelskieTravel
Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna otwiera nabór do kolejnej edycji konkursu…
0 Komentarzy1 Minuty
3 grudnia 2025
WP Holding sprzedaje Fluege.de chińskiej grupie Tongcheng Travel
Fluege.de ma nowego właściciela. WP Holding zawarło umowę sprzedaży Invia Flights Germany…
0 Komentarzy1 Minuty










