Kiwi.com: tej zimy podróżnicy z Polski stawiają na Tajlandię i Indie

fot. archiwum Kiwi.com

Mimo pory deszczowej, Azja jest dostępna praktycznie przez cały rok. Jednak wielu podróżnych stawia na czas między listopadem a grudniem, zwłaszcza w przypadku Azji Południowo-Wschodniej, gdzie wówczas trwa pełnia lata. Kiwi.com przygotował zestawienie destynacji azjatyckich, które tej zimy przyciągną polskich turystów.

To jeden z tych regionów świata, który przyciąga rzesze turystów, również z Polski. Od lat, w zestawieniu kierunków, które cieszą się największą popularnością, są Malediwy, Tajlandia, Wietnam czy Indie. Wedle analizy Kiwi.com, w tym roku, podróżujący z Polski w sezonie zimowym, postawią na Tajlandię oraz Indie.

Najpopularniejsze kierunki azjatyckie w sezonie 2023/2024

Analiza Kiwi.com wskazuje, że tej zimy wśród użytkownicy z Polski najczęściej będą podróżować m.in. do Tajlandii, Indii, Gruzji, Turcji, Azerbejdżanu czy Kazachstanu. Warto pamiętać, że region Azji Centralnej oferuje dobre warunki narciarskie, podobnie jak Turcja, zwykle kojarzona ze słonecznym wybrzeżem i wysokimi temperaturami. Stambuł to ogromny lotniczy hub – okno na cały świat i wiele możliwości niedrogiego przemieszczania się po regionie Azji Centralnej. Dostępne na miejscu tanie linie lotnicze oferują tanie loty choćby do Kirgistanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kazachstanu, Azerbejdżanu czy Turkmenistanu.

Kiwi.com wskazuje, że średnia cena za lot do Azji, jaka płacili podróżujący to 240 euro. Listopad jest miesiącem najczęściej wybieranym na podróż, zwłaszcza tygodnie: 6 listopada 2023, 13 listopada 2023, 20 listopada 2023. Na kolejnym miejscu znalazł się grudzień, a po nim styczeń i luty.