Karyntia – region przyjazny rodzinom z dziećmi.

archiwum KaernetnWerbung

Zniżki, szkółki narciarskie, trasy saneczkowe, kluby, hotele przyjazne dzieciom – do Karyntii warto wybrac się całą rodziną.

Dzięki ofercie Familien-Euro, będącej częścią pakietu tygodniowego, dostępnego w regionie sportów zimowych Bad Kleinkirchheim, dzieci do 12. roku życia (w towarzystwie rodziców) mogą szaleć na około 100 km tras za 1 euro dziennie. Dodatkowo można wypożyczyć narty lub snowboard. W ofercie są liczne pakiety rodzinne – od agroturystyki aż do 5-gwiazdkowego hotelu. Od 4 marca, karnet narciarski dla całej rodziny zawarty jest w cenie zakwaterowania w członkowskich pensjonatach i hotelach, a termy objęte są 50 proc. zniżką.
Więcej informacji: www.badkleinkirchheim.at
Więcej informacji: www.familien-euro.at
W ramach kursu nauki jazdy Windel-Wedel-Camp w regionie doliny Lieser i Malta, dzieci już od 2. roku życia uczą się podczas zabawy, jak prawidłowo wyjść z łuku podczas jazdy na nartach. „Zegnij kolana, głowa do góry” – wskazówki i triki wyszkolonych instruktorów gwarantują, że maluchy od razu wyczują na stoku, o co chodzi w jeździe pługiem i skrętach.
Informacja: www.familiental.com
Symbolem rodzinnej oferty w Weissensee jest Meterix, mały niedźwiadek pomiarowy. To on dba o system zniżek pod hasłem: „Im mniejszy, tym taniej” i pomaga rodzicom oszczędzać podczas rodzinnego urlopu. Dzięki Meteriksowi dzieci (do 12. roku życia) płacą w wybranych firmach według wzrostu. Darmowa jazda na nartach jest możliwa od 8 do 15 stycznia i od 5 do 12 marca, o ile zakwaterowanie nastąpi w jednym z 50 partnerskich pensjonatów. A po nartach? Weissensee zmienia się zimą w największą naturalną powierzchnię stale zamarzniętego lodu w Europie. Lód ma tu grubość do 40 cm. Na lustrzanej powierzchni toru lodowego (od 5 do 25 km długości) i lodowiska można jeździć na łyżwach i grać w hokeja na lodzie. Ponadto organizowane są tu również lekcje jazdy na łyżwach i kursy łyżwiarstwa szybkiego. Hitem regionu jest natomiast czterokilometrowy naturalny tor saneczkowy Naggler Alm.
Więcej informacji: www.weissensee.com

Również największy teren narciarski w Karyntii, Nassfeld, jest przyjazny rodzinom z dziećmi. W ramach „nice surprice”, dzieci do 10. roku życia są zapraszane w wybranych terminach i pod pewnymi warunkami na wspólną jazdę na nartach. Mali i duzi fani sportów zimowych mogą cieszyć się z najdłuższego oświetlonego stoku w Alpach, parku śnieżnego „Blue Day” w Nassfeld, wyposażonego w specjalne urządzenia rekreacyjne, trzy trasy Skimovie i najlepiej rozbudowane trasy do nauki jazdy.
Więcej informacji: www.nassfeld.at
„Karuzela narciarska” Skikarussell rozciąga się dookoła jeziora Millstätter See. Jadąc od położonego centralnie w Karyntii brzegu jeziora Millstatt goście dojadą w ciągu około trzydziestu minut do najpiękniejszych stoków Karyntii: sportowej góry Goldeck, Bad Kleinkirchheim/St. Oswald, Katschberg, Nassfeld czy lodowca Mölltal. Rodziny mogą tutaj podróżować szczególnie tanio: od 8 stycznia do końca sezonu, dzieci do 14. roku życia, które przebywają ze swoimi rodzinami w obiektach noclegowych dookoła Millstätter See, jeżdżą w ośrodku narciarskim Goldeck za darmo. Warunkiem jest zakupienie karnetów narciarskich przez rodziców.
Więcej informacji: www.millstaettersee.com

Heidi Alm Ski Park w Falkert uchodzi za idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą nauczyć się jeździć na nartach pod opieką Heidi i Peter, znanych postaci z kreskówek. Cztery wyciągi orczykowe i dwanaście kilometrów tras tworzą idealne tło dla pierwszych zakrętów na śniegu, później nauka odbywa się w Heidi ‘Kids Snowpark z kopaniem, boksowaniem, kolejką, stromymi zakrętami i muldami. W parku narciarskim Heidi-Alm w Falkert dzieci w towarzystwie osoby dorosłej jeżdżą za darmo do 6. roku życia. A co dodatkowo cieszy rodziców-zapalonych narciarzy? Falkert na wysokości około 2300 metrów to raj dla freeriderów i wędrowców.
Więcej informacji: www.heidialm.at

Turracher Höhe jest idealna dla rodzin, które chcą skorzystać z rodzinnych rabatów na dzienny karnet narciarski, specjalnych lekcji jazdy na nartach dla dzieci i hoteli ze specjalnymi ofertami dla dzieci. Osoby szukające nadzwyczajnych przeżyć mogą skorzystać z 1,6 kilometrowej alpejskiej kolejki górskiej „Nocky Flitzer” prowadzącej aż do doliny. Emocje dla nieco bardziej odważnych zapewnia tu również snowpark i funslope.
Więcej informacji: www.turracherhoehe.com

Gerlitzen, lokalna góra w Villach, posiada znak jakości „Welcome Beginners”. Specjaliści stowarzyszenia kolejek linowych sprawdzają, czy ośrodek narciarski naprawdę nadaje się dla początkujących i osób po długiej przerwie. Gerlitzen oferuje wszystko na idealny i niezapomniany urlop narciarski dla rodziny, w tym szerokie trasy zjazdowe, Kinderland i Schneebärenland, przyjazną dzieciom gastronomię i pensjonaty przyjazne dla rodzin. Całość dopełnia park wodny Erlebniswelt Kärnten Therme w Warmbad Villach ze zjeżdżalniami, rwącą rzeką czy specjalnym kursem dla „syren wodnych”.
Więcej informacji: www.region-villach.at
Więcej informacji: www.kaerntentherme.com

Także region Wörthersee i stolica kraju związkowego Klagenfurt przygotowały nastrojową zimową ofertę dla całej rodziny. Warto odwiedzić punkt widokowy Pyramidenkogel i jarmark świąteczny Christkindlmarkt w Klagenfurcie. Szczególnie piękne przeżycie przyniesie kiermasz Veldener Advent, który przemienia nadjeziorną gminę w prawdziwą metropolię aniołów. Dobry wgląd w tradycje i obyczaje Karyntii daje tzw. Cichy Adwent na promenadzie Pörtschacher.
Więcej informacji: www.stilleradvent.at
Więcej informacji: www.veldener-advent.at
Więcej informacji: www.pyramidenkogel.Info

W „Katschi’s Kinderwelt” w ośrodku narciarskim Katschberg, młode pokolenie czuje się jak w raju. Tu jest w dobrych rękach i pod fachowym okiem instruktorów może próbować pierwszych zjazdów. Gadające postaci z kreskówek wzdłuż tras przeznaczonych dla dzieci kibicują dzieciom podczas jazdy, a MiniJet, przyjazny dla dzieci wyciąg talerzykowy, zawozi je ponownie na strat. Jeśli maluchy potrzebują przerwy, to mogą odpocząć i ogrzać się w ciepłych pawilonach. Po nartach, dzieci są zawożone taksówką konną z powrotem do hotelu.
Więcej informacji: www.katschberg.at