Karta Tatrzańska przebojem sezonu

Przez pierwsze 55 dni sezonu letniego, w Tatrach Wysokich na Słowacji wydano 5,5 tysiąca kart turystycznych. Umożliwia ona 55 rodzajów zniżek i darmowych możliwości korzystania z usług oraz rabaty w 120 obiektach noclegowych. Największą grupę korzystającą z karty są oczywiście Słowacy – 50 proc., na drugi miejscu są Czesi – 35 proc.

Lenka Maťašovská, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Tatry Wysokie, powiedziała: „Z tygodnia na tydzień rośnie liczba wydawanych kart. Na popularność Tatr i karty ma na pewno dużo lepsza niż przed rokiem pogoda. Nasi goście korzystają z karty głównie ze względu na zniżki na kolejki. Duża zaletą karty jest to, ze każdy jej posiadacz ma automatycznie ubezpieczenie za cały okres pobytu.”

Kartę Tatrzańską może otrzymać każdy, kto wykupi nocleg w Tatrach Wysokich. Upoważnia choćby do 25 proc. zniżki przy wstępie do aquaparku w Popradzie, do zniżek na kolejkę nad Kamienny Staw oraz na Łomnicę a także na wyciąg w Szczyrbskim Jeziorze. Dzięki niej turysta mniej płaci za wstęp do muzeów, korzystanie z wypożyczalni sprzętu. Każdy gość obiektu, który jest partnerem projektu Karta Tatrzańska, otrzymuje kartę w recepcji.
Gospodarze spodziewają się, ze do końca sezonu letniego wydadzą ok. 20 tysięcy kart.

Pełna lista obiektów noclegowych oferowanych przez karty, jest widoczna w www.regiontatry.sk.