Już za 28 dni Pojedynki Ekspertów na IV Forum Promocji Turystycznej

Jacek Kowalczyk kontra Agnieszka Zyzało oraz Elżbieta Szumska kontra Jan Rzeszotarski – dwa pojedynki na dwa różne tematy rozgrzeją publiczność IV Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 24 października w Hotelu Polonia Palace w Warszawie.

W pierwszym Pojedynku Ekspertów „Mały region, duża promocja” zmierzą się Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego i Agnieszka Zyzało, zaangażowana w promocję regionu prezes Podlaskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki.

Porozmawiają o tym ile znaczy promocja turystyczna dla mniej oczywistych turystycznie miejsc i ile udało się zdziałać w tym temacie mniejszym regionom Polski. Spróbują odpowiedzieć m.in. na pytanie Czy mniej popularne turystycznie miejsca mają szansę wybić się na tle gór, morza i jezior mazurskich?
Uczestnicy Forum dowiedzą się jakie mają pomysły na promocję dwa regiony o podobnej liczbie miejsc noclegowych, ale zróżnicowanej ofercie i w jaki sposób „walczą” o uwagę turystów z największymi kurortami w kraju

W drugim Pojedynku Ekspertów spotkają się Jan Rzeszotarski, dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i Elżbieta Szumska, założycielka i właścicielka Kopalni Złota w Złotym Stoku.

Oni będę dyskutować o tym, jak promować turystyczny obiekt prywatny, a jak samorządowy oraz jakie możliwości promocyjne ma obiekt turystyczny należący do samorządu terytorialnego w porównaniu do prywatnego.
Z jednej strony pozornie szalony pomysł jednej odważnej i zdeterminowanej kobiety, który był początkiem narodzin jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Polsce – Kopalni Złota w Złotym Stoku. Z drugiej – w nowatorski sposób zarządzany skansen, będący własnością województwa mazowieckiego, rozwijający własną bazę noclegową, organizujący mnóstwo wydarzeń, przyciągający rodziny. Co je łączy? Jakie mają pomysły na promocję, jakie mają możliwości ich realizacji? Co chcieliby osiągnąć i jakie przeszkody formalne / finansowe napotykają?

Na IV Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 24 października do Warszawy, do hotelu Polonia Palace. Partnerami forum są: Cypryjska Organizacja Turystyczna, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Polsce, Polonus.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatem Polskiej Izby Turystyki.

Formularz rejestracji, informacje i program forum znajdziesz TUTAJ.