Jerozolima – nowy odcinek promenady wzdłuż murów już otwarty

Mury Jerozolimy/fot. archiwum VisitIsrael

Po około pięciu latach przygotowywania cała trasa północna promenady North Ramparts Walk jest już otwarta. Rozciąga się na około 3 kilometry od Bramy Jafy aż do Góry Oliwnej.

Spacery po murach obronnych, aby zobaczyć Stare Miasto Jerozolimy z góry, cieszą się ogromnym powodzeniem. Teraz trasa, którą można chodzić znacznie się wydłużyła. Spacerowicze mogą podziwiać z nowej promenady również Wzgórze Świątynne, kościół krzyżowców Santa Ana, dzielnicę A-Sahara, Muzeum Rockefellera, Górę Scopus, Górę Oliwną i dolinę Kidron.

Jerozolima – Promenada Południowa w półtorej godziny

Nowy odcinek pozwoli milionom turystów poznać miasto z innej perspektywy, która umożliwia zarówno widok na jego zabytkową część, jak i mury na zewnątrz.

Promenada Południowa jest otwarta od niedzieli do czwartku, w godz. 9-16 (od lipca do sierpnia do 22:00) oraz w piątek i święta do godz. 14, natomiast północna jej część jest czynna od niedzieli do czwartku i soboty od 9-16 (latem do godz. 17). Spacer każdą z nich zajmuje około półtorej godziny.

Bilet jest ważny na obie części trasy przez dwa dni. Opłaty: dorosły 20 szekli, student / emeryt -10, dzieci – 8. Bilety można zakupić online lub w kasach w Cannon Plaza.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center