Jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce powstaje w Rybakach na Warmii

fot. materiały prasowe

Otwarcie Hotelu w Rybakach na Warmii coraz bliżej. Inwestor po raz pierwszy pokazuje, jak będzie wyglądać obiekt i chce aby był to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

W sierpniu br. odbędzie się debata publiczna nt. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego nad jeziorem Łańskim w obrębie Rybaki, gmina Stawiguda. Z tej okazji projektanci z pracowni Juvenes-Projekt po raz pierwszy przedstawiają wizualizację budynku, który miałby stanąć na tym terenie.

Według zamierzeń będzie to obiekt hotelowy średniej wielkości wraz z zespołem domów, salą konferencyjną, strefą prozdrowotną i spa. Zajmie zaledwie 10 proc. z 16,5-hektarowej działki i pomieści maksymalnie 600-700 osób w ok. 350 pokojach.

Zgodnie z zapewnieniami inwestora projekt będzie spełniać szereg wysokich wymagań środowiskowych.

“Hotel, który powstanie nad jeziorem Łańskim w Rybakach, nawiąże architektonicznie do warmińskiej tradycji i zostanie wkomponowany w krajobraz. Jego koncepcja jest nastawiona na poszanowanie przyrody. Na terenie kompleksu zostanie wprowadzona m.in. komunikacja elektryczna, która wyeliminuje indywidualny transport spalinowy. Budynki będą efektywne energetycznie, tak aby spełniały wysokie wymagania środowiskowe. Zostaną wyposażone w system ogrzewania, czerpiący energię z pomp ciepła i gazu, a prąd będzie pozyskiwany m.in. z własnej instalacji fotowoltaicznej – podkreśla Rafał Szczepański, prezes zarządu spółki Projekt Rybaki-Łańsk.

Projekt ma przynieść wiele korzyści zarówno dla gości hotelowych, jak i dla mieszkańców sołectwa. Powstanie w nim co najmniej 100 całorocznych miejsc pracy, wzrosną dochody gminy z tytułu podatków od nieruchomości i innych podatków. Dzięki inwestycji zrealizowany będzie również gazociąg oraz zmodernizowane zostaną: kanalizacja i droga z Rybak i Plusek, omijającej centrum Stawigudy.

Właścicielem spółki Projekt Rybaki-Łańsk jest spółka BBI Development S.A. oraz Archidiecezja Warmińska. Zyski z realizacji przedsięwzięcia zostaną przeznaczone m.in. na wspomaganie działalności charytatywnej i utrzymanie zabytków na terenie Archidiecezji Warmińskiej.