Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku rusza od 19 listopada

Święta coraz bliżej. Dowodem na to jest rozpoczynający się już 19 listopada Jarmark Bożonarodzeniowy. Nie zabraknie tam Visit Gdansk z upominkami i słodkościami.

Jarmark Bożonarodzeniowy to wielka atrakcja za każdym razem kiedy się odbywa. Impreza z ubiegłego rok była naznaczona widmem pandemii, ale teraz wydarzenie powraca w jeszcze większym formacie.

Fabryka prezentów

Tradycyjne iluminacje, atrakcje i domki pełne świątecznych gadżetów to nieodłączna część jarmarku. Jednym ze stoisk będzie wyjątkowy domek o nawie „Fabryka prezentów Św. Mikołaja”. Zlokalizowany przy Bramie Adwentowej, czyli w samym sercu jarmarku. To właśnie tam będzie można otrzymać informacje o Gdańsku, ale także kupić gdańskie upominki takie jak kubki, misie pluszowe, słodkości i wiele innych rzeczy.

Po raz pierwszy w domku znajdzie się centrum pakowania prezentów, gdzie każdy jarmarkowy upominek będzie można zapakować i przystroić.

Konkurs punktowy

Przez całe wydarzenie, czyli od 19 listopada do 24 grudnia trwał będzie konkurs punktowy. Konkurs skierowany jest do użytkowników Gdańskiej Karty Mieszkańca lub Karty Turysty i polega na odwiedzaniu domków na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku oraz samodzielnym sczytywaniu zawieszonych w ramkach kodów QR za pomocą telefonu komórkowego, wykorzystując aplikację mobilną Jestem z Gdańska (do pobrania: Android | iOS)  lub Gdańska Karta Turysty (do pobrania: Android | iOS).

Za jednorazowe odwiedzenie domku i zeskanowanie kodu przyznany zostanie punkt #choinkowy. Punkty nie będą przyznawane za powrót do już odwiedzonego domku. Przewidziane nagrody to upominki świąteczne, gadżety promocyjne, książki i wydawnictwa, vouchery oraz bilety wstępu na wydarzenia.

Aby otrzymać nagrodę, należy zgromadzić odpowiednią ilość punktów i zarezerwować wybraną nagrodę w systemie Gdańskiej Karty Mieszkańca na stronie internetowej: www.jestemzgdanska.pl lub w systemie Karty Turysty na stronie internetowej kartaturysty.visitgdansk.com. Każda z nagród będzie czytelnie opisana ilością dostępnych sztuk oraz ilością punktów niezbędną do jej otrzymania.

Nagrody (po uprzedniej rezerwacji) można odbierać najpóźniej do dnia 15 stycznia 2022 roku w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Długi Targ 28/29 w Gdańsku w godzinach 9-17.