Izrael zaprasza na Festiwal Joga Arava 2018

materiały prasowe

Spotkanie Miłośników Jogi – Festiwal Joga Arava odbędzie się w dniach 1-3 listopada na Pustyni Arava na południu Izraela. W imprezie wezmą udział znani nauczyciele i miłośnicy jogi z całego świata.

W czasie aktywnego weekendu będą organizowane warsztaty z udziałem najlepszych instruktorów jogi z Izraela i specjalnych gości z zagranicy. 

Najważniejsze wydarzenie festiwalu, The Night of Unity – Noc Zjednoczenia odbędzie się w piątkowy wieczór – 2 listopada 2018.

W programie festiwalu znajdą się m.in. tradycyjne warsztaty jogi pod przewodnictwem mistrzyni Patricii Thielemann z Niemiec, medytacyjny śpiew Kirtana, praktykowanie jogi o zachodzie słońca, w pobliżu mitycznych Kopalni Króla Solomona w Parku Narodowym Timna.
Przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki na żywo, uczestnicy będą mogli wziąć udział we wspólnej wegetariańskiej kolacji. Zaplanowano także ceremonię powitania szabatu na brzegu jeziora w Parku Timna – towarzyszyć temu będzie niezwykła muzyka plemienia Eliego Mamana z Izraela, który wystąpi wraz z zespołem Atefa z Jordanii.

Festiwal umożliwia praktykowanie jogi na łonie natury na rozległym terenie – od moszawu Idan na północy aż do kibucu Elifaz na południu (w odległości ok. 200 km). Starożytna sceneria, poczucie spokoju wokół i różnorodność bazy noclegowej tworzą razem niepowtarzalne, gigantyczne miejsce do praktykowania jogi, jakiego nie zobaczymy nigdzie indziej. Miasto Arava oferuje szeroki wybór zakwaterowania, od kempingów po luksusowe B&B.

Każdy z entuzjastów różnych stylów jogi znajdzie tu coś dla siebie – od jogi Iyengar, Vinyasa, Ashtanga, Vijnana, Shivananda, Vinny joga, Anusara, Dharma joga po kundalini, power joga, ajurwedę, funky joga, acro joga i specjalne warsztaty dla nauczycieli. Trwające cały weekend warsztaty są otwarte dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych.

Festiwal Yoga Arava jest organizowany we współpracy z Israel Yoga Teacher Association (Izraelskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Jogi).