Izrael – w Tel Awiwie i Jerozolimie powstały nowe centra informacji turystycznej

archiwum JDA

Ministerstwo Turystyki oraz władze miasta uruchomiły także dwa nowe Centra Informacji Turystycznej w Tel Awiwie, ze specjalnym punktem znajdującym się na promenadzie przed plażą Frishman i centrum informacyjnym wewnątrz zabytkowej wieży zegarowej przy wejściu do Jaffy. Oba działają również w weekendy. Usługa turystyczna dostępna jest w różnych językach.

Jerozolima i Tel Awiw oferują jeszcze więcej kompleksowej informacji turystycznej dla odwiedzających Izrael – w każdym z tych miast zostały niedawno otwarte nowe centra informacyjne.

Jerozolimski Urząd ds. Rozwoju (JDA) uruchomił szereg usług, dzięki którym miasto jest bardziej dostępne i wygodne dla turystów, w tym nową kartę miejską oferującą przejazd autobusem z lotniska do Jerozolimy, bezpłatny transport publiczny w centrum miasta i zniżki na atrakcje i muzea w mieście. Ponadto JDA umieścił kolorowe samochody dla turystów przy Bramie Jaffy i na słynnym targu Machne Yehuda. Oferują m.in. darmowe Wi-Fi, stacje do ładowania telefonów komórkowych i odświeżające napoje. Odwiedzający będą mogli uzyskać kompleksowe informacje na temat atrakcji turystycznych, restauracji, wydarzeń kulturalnych i miejsc historycznych wartych zobaczenia.

JDA we współpracy z OTIPASS uruchomiło karnet zniżkowy “Jerusalem City Pass”, który można wykupić przed przyjazdem do Izraela, dzięki czemu podróżowanie po kraju jest znacznie łatwiejsze, przyjemniejsze i tańsze.

Karnet jest ważny przez cały tydzień i dzięki niemu możemy zaoszczędzić zarówno pieniądze – oferuje zniżki na główne atrakcje w mieście oraz czas, który wcześniej poświęcaliśmy na stanie w kolejkach po bilety. Pracownicy w specjalnych uniformach na stoisku “Itraveljerusalem” witają turystów przybywających do Izraela już na lotnisku. Zatwierdzają ważność karnetu i dostarczają wszelkich niezbędnych informacji.

“Jerusalem City Pass” obejmuje przejazd bezpłatnym autobusem z lotniska do Jerozolimy. Obsługa stoiska “Itraveljerusalem” kieruje turystów zainteresowanych przejazdem do specjalnego autobusu z bezpłatnym Wi-Fi, który jedzie bezpośrednio do Jerozolimy. Podczas podróży mogą zapoznać się ze stroną internetową “Itraveljerusalem” (dostępną w sześciu językach) i otrzymać aktualne informacje o wydarzeniach w mieście w najbliższych dniach.

Dla turystów, którzy wcześniej zakupili “Jerusalem City Pass”, miejski transport publiczny, w tym autobusy i kolejka, będą dostępne rzez cały tydzień bez dodatkowych opłat.