Izrael – powstanie miasteczko namiotowe dla gości Eurowizji 2019

archiwum IGTO Polska

Tel Awiw przygotowuje się do organizacji konkursu piosenki Eurowizji w maju 2019 roku. W związku z tym w parku Yarkon powstanie duże pole campingowe dla turystów, którzy nie znajdą w tym czasie miejsca w hotelach.

Parku Yarkon (znany również jako Ganei Yehoshua) to największy park miejski w Izraelu, dogodnie zlokalizowany w niewielkiej odległości od budynku EXPO Tel Aviv, gdzie odbędzie się koncert finałowy. Miasteczko namiotowe będzie działać do końca czerwca br, również na czas Parady Gejów w Tel Awiwie (14 czerwca 2019 r.)

Konkurs Piosenki Eurowizja odbędzie się w Tel Awiwie w dniach 14-18 maja 2019 r. Wydarzenie ma przyciągnąć ponad 10 000 uczestników z całego świata.

W ciągu ostatnich trzech lat liczba międzynarodowych gości w Tel Awiwie wzrosła niemal dwukrotnie i oczekuje się, że w 2019 r. osiągnie nowy rekord.

Noclegi w miasteczku namiotowym będą dostępne w trzech różnych formach:

• Kemping podstawowy: gdzie goście są zaproszeni do zabrania własnego namiotu lub wypożyczenia sprzętu kempingowego na miejscu.

• Glamping (połączenie słów Glamour + Camping): coraz popularniejszy trend podróżowania; gdzie natura spotyka się z luksusem.

• Luksusowe przyczepy kempingowe: Wygodna i przestronna przyczepa kempingowa w pełni wyposażona w łazienki, klimatyzację i inne udogodnienia.

Wielki kemping pomieści do 2000 gości, do dyspozycji turystów będą prysznice, strefa rekreacyjna i imprezowa, stragany z jedzeniem i napojami oraz wypożyczalnia rowerów.

Na jego terenie dostępny będzie transport do Wioski Eurowizyjnej – głównego miejsca rozrywki w Parku Charles Clore Seaside.