Izrael – 4 nowe hotele nad Morzem Martwym

Ministerstwo Turystyki w Izraelu ogłosiło zwycięzców w konkursie na budowę nad Morzem Martwym czterech nowych hoteli o pojemności ponad tysiąca pokoi.
Oprócz hoteli ma powstać również centrum kongresowe metrów kwadratowych oraz galeria handlowa, o łącznej o powierzchni 40 tysięcy. Budowa została powierzona czterem firmom:Africa Izrael oraz Fattal Hotels, Elad Hotels and Barclays Izrael.
Yariv Levin, minister turystyki Izraela powiedział: „Kontynuujemy rewolucję turystyczną nad Morzem Martwym i zamieniamy ten rejon w atrakcyjny kierunek turystyczny. Odnotowujemy coraz większą liczbę turystów odwiedzających Izrael i rozpoczynamy budowę hoteli z ponad tysiącem pokoi. To wielki krok na drodze do dramatycznej zmiany w regionie. Zwycięskie firmy mają doświadczenie i reputację na rynku i gwarantują terminowe wybudowanie obiektów i wysoką jakość.”
Adiel Shomron, dyrektor agencji rządowej Israel Land Authority, dodał: „Od ponad dwudziestu lat w tym regionie nie były budowane nowe hotele. Nareszcie się to zmienia. Budowa nowych hoteli i centrum kongresowego jest możliwe dzięki minimalnym cenom gruntu oraz jak najniższym kosztom deweloperskim przy współpracy z władzami regionu.”
Cztery hotele zostaną wybudowane na nowym turystycznym terenie między Ein Bokek i Hamei Zohar.
Africa Israel wybuduje hotel z 220 pokojami, Fattal Hotels zbuduje obiekt z 198 pokojami, Elad Hotels– dwa hotele, jedne z 253 pokojami, drugi – z 330 pokojami.
Barclays Israel, firma, która w ubiegłym roku oddał do użytku centrum handlowe Dead Se Mall (12 tysięcy metrów kwadratowych) zbuduje obecnie nową galerię o powierzchni 26 579 metrów kwadratowych.
Z kolei budowa nowego centrum kongresowego o powierzchni 11 539 metrów kwadratowych została powierzona firmie Elad Hotels.
Ministerstwo Turystyki rozwija nad Morzem Martwym infrastrukturę turystyczną, ma między innymi powstać nowa promenada nadmorska o długości czterech kilometrów
POWIĄZANE WPISY
28 marca 2023
Polska w stylu slow promowana w Austrii i Szwajcarii przez ZOPOT w Wiedniu
Druga edycja kampanii Poland Soul Travel prezentuje Austriakom i Szwajcarom możliwości…
0 Komentarzy1 Minuty
15 marca 2023
Polak jako pierwszy na świecie wylądował na szczycie Burdż Al Arab w Dubaju
Polski pilot Łukasz Czepiela jako pierwszy na świecie posadził samolot na lądowisku dla…
0 Komentarzy2 Minuty
12 marca 2023
Turystyczny świat spotkał się na ITB. Biznes odżył, lecz widać lęk przed podróżami do Polski
Największe targi turystyczne na świecie wróciły na żywo po pandemii. ITB Berlin…
0 Komentarzy9 Minuty
1 marca 2023
Badania dla ITB: w 2022 niemal dwa razy więcej zagranicznych podróży. Dobre prognozy dla 2023
Liczba międzynarodowych podróży w 2022 roku wzrosła w ujęciu globalnym, jednak nadal nie…
0 Komentarzy7 Minuty
28 lutego 2023
Tourism Economics: 60 mln zagranicznych noclegów w Niemczech w 2022 roku
Według analityków Tourism Economics, Niemcy zakończą 2022 rok z liczbą 60 mln…
0 Komentarzy3 Minuty
28 lutego 2023
Aviareps będzie promowała Chorwację w Polsce. Agencja dostaje od CNBT zlecenie na więcej rynków
W wyniku oficjalnego przetargu Chorwacka Wspólnota Turystyczna (CNTB) ponownie mianowała…
0 Komentarzy3 Minuty
24 lutego 2023
Udany rok dla berlińskiej turystyki. 26,5 mln noclegów i 10,4 mln gości w 2022
10,4 mln gości odwiedziło w ubiegłym roku Berlin, a w hotelach i kwaterach miejskich…
0 Komentarzy5 Minuty
23 lutego 2023
Mołdawia promuje się jako “mały kraj o wielkim sercu”. Powstał dokument o pomocy Ukraińcom
Narodowe Stowarzyszenie Turystyki Krajowej i Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM) w…
0 Komentarzy4 Minuty
22 lutego 2023
Berlin najbardziej ekologicznym niemieckim miastem dla turystów
Berlin jest pierwszym niemieckim miastem, które posiada uznawany na całym świecie zestaw…
0 Komentarzy2 Minuty