Izrael – 4 nowe hotele nad Morzem Martwym

archiwum GoIsrael

Ministerstwo Turystyki w Izraelu ogłosiło zwycięzców w konkursie na budowę nad Morzem Martwym czterech nowych hoteli o pojemności ponad tysiąca pokoi.

Oprócz hoteli ma powstać również centrum kongresowe metrów kwadratowych oraz galeria handlowa, o łącznej o powierzchni 40 tysięcy. Budowa została powierzona czterem firmom:Africa Izrael oraz Fattal Hotels, Elad Hotels and Barclays Izrael.

Yariv Levin, minister turystyki Izraela powiedział: „Kontynuujemy rewolucję turystyczną nad Morzem Martwym i zamieniamy ten rejon w atrakcyjny kierunek turystyczny. Odnotowujemy coraz większą liczbę turystów odwiedzających Izrael i rozpoczynamy budowę hoteli z ponad tysiącem pokoi. To wielki krok na drodze do dramatycznej zmiany w regionie. Zwycięskie firmy mają doświadczenie i reputację na rynku i gwarantują terminowe wybudowanie obiektów i wysoką jakość.”

Adiel Shomron, dyrektor agencji rządowej Israel Land Authority, dodał: „Od ponad dwudziestu lat w tym regionie nie były budowane nowe hotele. Nareszcie się to zmienia. Budowa nowych hoteli i centrum kongresowego jest możliwe dzięki minimalnym cenom gruntu oraz jak najniższym kosztom deweloperskim przy współpracy z władzami regionu.”

Cztery hotele zostaną wybudowane na nowym turystycznym terenie między Ein Bokek i Hamei Zohar.

Africa Israel wybuduje hotel z 220 pokojami, Fattal Hotels zbuduje obiekt z 198 pokojami, Elad Hotels– dwa hotele, jedne z 253 pokojami, drugi – z 330 pokojami.
Barclays Israel, firma, która w ubiegłym roku oddał do użytku centrum handlowe Dead Se Mall (12 tysięcy metrów kwadratowych) zbuduje obecnie nową galerię o powierzchni 26 579 metrów kwadratowych.
Z kolei budowa nowego centrum kongresowego o powierzchni 11 539 metrów kwadratowych została powierzona firmie Elad Hotels.

Ministerstwo Turystyki rozwija nad Morzem Martwym infrastrukturę turystyczną, ma między innymi powstać nowa promenada nadmorska o długości czterech kilometrów