Itaka zwycięzcą Mobile Trends Awards 2024

fot. Itaka

Mobile Trends Awards przyznawane są od 13 lat i trafiają do firm, których projekty internetowe stoją na wysokim poziomie. Laureatami nagród MTA dotychczas zostali między innymi: TVN, mBank, Santander Bank Polska, Knorr, Unilever Polska, Red Bull Polska, Onet.pl, Cyfrowy Polsat i wiele innych. W tym roku do tego grona dołączyła Itaka.

Statuetki Mobile Trends Awards przyznawane były w 12 kategoriach przez kapitułę konkursową, w skład której wchodzili eksperci z branży mobile. Kapituła, po selekcji zgłoszeń, w każdej kategorii wybrała kilka projektów, które walczyły o dodatkowe punkty w głosowaniu internautów. W tym roku konkurencja była ogromna, gdyż do konkursu wpłynęło ponad 200 zgłoszeń, nominowanych zostało 69 projektów, a internauci oddali ponad 80 tysięcy głosów. Sama obecność w gronie nominowanych marek to wielkie wyróżnienie, a wygrana w Mobile Trends Awards to dołączenie do niekwestionowanej elity w branży mobile.

Strona itaka.pl zwyciężyła w konkursie, w kategorii Mobile Web. Kapituła Mobile Trends Awards doceniła serwis Itaki za unikalny design, wydajność strony na urządzeniach mobilnych oraz osiągnięte rezultaty biznesowe związane z implementacją projektu.

„Nagroda Mobile Trends Awards to odpowiednik Oskara w świecie mobilnych technologii internetowych i olbrzymi sukces całego zespołu zaangażowanego w projekt nowej strony ITAKI. Od samego początku redesignu serwisu itaka.pl podejście „mobile first” było dla nas najważniejsze. Projekt był długi i wymagający, a ta nagroda, jak i wyniki sprzedażowe, dobitnie pokazują, że nasz wysiłek się opłacił” – mówi Tomasz Szagdaj, dyrektor eCommerce w Itace.

Gala Mobile Trends Awards odbyła się 21 marca 2024 roku w Krakowie.