Itaka wystartowała ze sprzedażą sezonu Zima 22/23. W ofercie coraz więcej egzotyki

Pod hasłem „W stronę słońca” Itaka zainaugurowała dzisiaj (27 kwietnia) sprzedaż wyjazdów na przyszłą zimę. W ofercie znalazły się zarówno egzotyczne kierunki, jak i te bliższe równie chętnie wybierane przez polskich turystów.  

„To nie tylko podkreślenie głównych kierunków naszych wyjazdów, ale także wyraz przekonania, że podróże będą przynosić nam coraz więcej pozytywnych emocji, dystansu do rzeczywistości i zrozumienia otaczającego nas świata” – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes biura podróży Itaka.

Tej zimy Itaka jest obecna w 42 krajach na sześciu kontynentach: to zarówno prestiżowe destynacje egzotyczne, jak i bliższe kierunki chętnie wybierane przez polskich turystów przez cały rok.

„Stawiamy na stosunek jakości do ceny, kierunki na których możemy zagwarantować  klientom bezpieczeństwo i najwyższe standardy wypoczynku” – dodaje Piotr Henicz.

Egzotyczne zimowe wyjazdy

Coraz więcej miejsca w ofercie zajmują kierunki egzotyczne, a jednym z cieszących największym zainteresowaniem jest Zanzibar.

„Byliśmy pierwsi i jesteśmy najwięksi na tej wyspie. To dzięki Itace Zanzibar jest kierunkiem nie tylko dla celebrytów: my odkryliśmy go dla tysięcy ciekawych świata polskich klientów” – komentuje Piotr Henicz.

Malediwy są spełnionym marzeniem o rajskich wakacjach. Jeden hotel – jedna wyspa, wielki błękit, widoki jak ze snu i totalne oderwanie od codziennej rutyny.

„Wielu naszych klientów powraca na malownicze atole do innych hoteli, więc ciągle powiększamy naszą ofertę, dodając nowe, wyjątkowe obiekty” – informuje Piotr Henicz.

Z Warszawy na Zanzibar i Malediwy, a także z Warszawy i Katowic do Dominkany klienci Itaki polecą bezpośrednim lotem Dreamlinerem. Miłośnicy egzotycznych klimatów odwiedzą z Itaką także Nosy Be, wysepkę należącą do Madagaskaru oraz Sal z archipelagu Wysp Zielonego Przylądka, jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu.

Jak zawsze wyjątkowe miejsce w ofercie zajmują Wyspy Kanaryjskie: Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote i Teneryfa.

„Ten ekskluzywny europejski kierunek o światowej renomie, synonim beztroskich wakacji, które trwają przez okrągły  rok, to nasz powód to dumy. To zdecydowanie najlepszy produkt na polskim rynku” – dodaje Piotr Henicz.

Unikalne portfolio hoteli czeka na portugalskiej Maderze.

„Pokazaliśmy, że Polacy lubią nie tylko piaszczyste plaże, a wakacje z ITAKA na Maderze to wspaniałe wrażenia z odkrywania zjawiskowej przyrody i komfortowy wypoczynek w najpiękniejszych miejscach słynnej wyspy” – zachęca Piotr Henicz.

Jak co roku Klienci będą mogli spędzić z Itaką zimowe ferie w Egipcie: w Marsa Alam i Hurghadzie.

„Rosnący procent Klientów powracających z roku na rok potwierdzają znakomite oceny hoteli all inclusive, które wybraliśmy dla polskich turystów” – dodaje Piotr Henicz.

Wycieczki objazdowe i city breaks

Dla ciekawych świata na start przygotowano 117 programów wycieczek objazdowych i city breaks. Na dalekie podróże z Itaką można wybrać się m.in. do Tajlandii, Meksyku, Ekwadoru, Peru, na Seszele, Bali i Sri Lanke. Na aktywnych czekają rejsy po Malediwach i wyspach Madagaskaru w ramach oferty „No Limits”. Bardzo dobrymi recenzjami Klientów cieszą się wycieczki z cyklu „Kameralne podróże” – zwiedzanie w małych grupach, „Tylko dla Ciebie” – prywatne podróże z pilotem i samochodem do dyspozycji, czy „Wakacje pod palmami” – zwiedzanie i wypoczynek w najodleglejszych zakątkach świata.

Dla tych, którzy zimą planują niedalekie podróże, przygotowano propozycje w Polsce i Czechach z dojazdem własnym.