Itaka wraca na Sri Lankę. 5 stycznia poleciał pierwszy czarter

Uroczyste powitanie klientów Itaki na lotnisku w Colombo
Uroczyste powitanie klientów Itaki na lotnisku w Colombo / fot. materiały prasowe

Ponad 20 hoteli i autorskie trasy wycieczkowe. Czartery i przeloty rejsowe. Itaka znów sprzedaje wyloty na Sri Lankę. Po 10 latach przerwy w touroperator wysłał na tę wyspę samolot czarterowy. Klienci wylądowali w Colombo 5 stycznia.

5 stycznia, po 10 latach przerwy, w Colombo na Sri Lance wylądował samolot czarterowy z klientami Itaki, powitany salutem wodnym. 279 pasażerów rejsu przybyło na wyspę na pokładzie Dreamlinera PLL LOT. Przyjęcie czekało na turystów także w hali przylotów, gdzie przy dźwiękach lokalnej muzyki zostali obdarowani pluszowymi słoniami i egzotycznymi naszyjnikami z kolorowych kwiatów.

Rejs zainaugurował cykl bezpośrednich lotów czarterowych Itaki z Warszawy na Sri Lankę, które potrwają do 21 marca 2024 roku. To jedyne bezpośrednie rejsy czarterowe z Polski do Colombo.

Pobyty, objazdy i zwiedzanie indywidualne

W ofercie Itaki jest ponad 20 hoteli, a także programy wycieczkowe w oparciu o czarter, z możliwością przedłużenia o kolejny tydzień w hotelu nad morzem, oraz program zwiedzania dla turystów indywidualnych.

„Sri Lanka to raj dla miłośników wczasów all inclusive, oferujący bogactwo wyboru hoteli znanych z doskonałej obsługi i szerokiej gamy atrakcji. Położone nad przepięknymi plażami, zapewniają niezapomniane doświadczenia wypoczynkowe” – mówi Monika Wesołowska, executive manager w Itace.

O wycieczkach objazdowych opowiada Jarek Bronisz, product director w tours department Itaki. „Herbaciana Sri Lanka” to najbardziej popularny program ukazujący Sri Lankę z każdej strony. Jego atuty to zabytki, przyroda, wizyta w Parku Narodowym Minneriya, gdzie żyją dzikie i półdzikie słonie oraz region herbaciany, czyli Nuwara Eliya. „Lankijskie safari” jest trasą dla nieco bardziej aktywnych, pokazuje przyrodę Sri Lanki: dwa parki: Hortona i Yala. Równia Hortona jest górskim płaskowyżem z pięknymi widokami, gdzie zaplanowany jest lekki trekking, natomiast w Yala – emocjonujące safari.

Panoramiczna trasa pociągiem i obserwacja wielorybów

Ciekawym punktem jest przejazd pociągiem z Peradeniya do Nanu Oya, jedną z najpiękniejszych tras panoramicznych na świecie. Program dopełnia wizyta w regionie herbacianym. „Wakacje pod palmami! Cejlon” to program łączący najważniejsze zabytki z wypoczynkiem w ciągu jednego tygodnia: dwa noclegi na objeździe i pięć nocy w hotelu na wypoczynku plus dla zainteresowanych propozycje wycieczek fakultatywnych.

Do turystów indywidualnych adresowany jest program „Tylko dla Ciebie – Lankijskie ogrody!” Okres styczeń-marzec to najlepszy czas do obserwacji wielorybów u wybrzeży Sri Lanki i każdy z programów przewiduje taką wycieczkę fakultatywną.

Poza okresem operacji czarterowej w ofercie są wycieczki objazdowe i wypoczynek w hotelach Itaka Smart w oparciu o samoloty rejsowe. Ofertę letnią uzupełnia zwiedzanie Sri Lanki z wypoczynkiem na Malediwach, czyli trasa “Herbaciane tygrysy na Malediwach”.

„Niezmiernie cieszę się z naszego powrotu na Sri Lankę” – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings. „Przed laty miałem okazję dobrze poznać ten fascynujący kraj, także przy okazji wspólnej podróży z przedstawicielami UNICEF-u, który wspieraliśmy w trzyletniej kampanii dożywiania dzieci w 10 dystryktach Sri Lanki. Jak się okazuje pozostawiliśmy po sobie dobre wspomnienia i jesteśmy tu zawsze mile widziani, zarówno jako firma jak i nasi klienci. Nasz produkt jest kompletny, profesjonalnie przygotowany operacyjnie, zarówno po naszej jak i lankijskiej stronie” – dodaje Piotr Henicz.