Itaka: Stambuł mocnym punktem programu naszej oferty

Haghia Sophia w Stambule/fot. AG

Zwiedzanie Stambułu oferuje swoim klientom Itaka zarówno podczas wycieczek objazdowych po Turcji, jak i wyjazdów narciarskich. Samo miasto mieli okazję zobaczyć agenci touroperatora podczas wyjazdu studyjnego w miniony weekend.

Podczas study tour do Stambułu zorganizowanego przez biuro Itaka dla prawie setki agentów, zaprezentowano ofertę na zimę i lato.
Kacper Haluch, kierownik zewnętrznej sieci sprzedaży, powiedział: „Sprzedaż oferty na zimę 2022 i lato 2023 idzie dobrze. Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych kierunków wśród klientów, na razie wygląda następująco: Turcja, Grecja, Hiszpania, Tunezja, Egipt, Albania, Włochy, Portugalia, Bułgaria i Zjednoczone Emiraty Arabskie.”

Itaka planuje trzy (może cztery) wyjazdy studyjne dla agentów. Będą to: Dominikana, Mauritius u Tajlandia i być może Maroko. Na przełomie lutego i marca zorganizowane będą szkolenia dla 600 osób z systemu Resabee. W marcu najlepsi agenci zostaną zaproszeni na rejs po Nilu.

Najlepiej sprzedająca się Turcja będzie w przyszłym roku bardzo ważnym kierunkiem w ofercie touroperatora. Wycieczki objazdowe po Turcji znajdują się na drugim miejscy na liście TOP 10 najczęściej kupowanych przez klientów (ustępują tylko wycieczkom po Włoszech).

Jarosław Bronisz, executive manager w Itace podkreślił: „W przyszłym sezonie letnim będziemy latać do Antalyi pięć razy w tygodniu, co daje nam możliwości budowania oferty na dowolną długość pobytu. Po kilkuletniej przerwie wracamy do Dalaman.”

Narty i Stambuł

Drugi sezon Itaka będzie latać (od 23 grudnia) do Turcji z narciarzami. Czarter będzie lądował w Stambule, w którym klienci spędzą dwie noce w hotelu Ibis Istanbul Zeytinburnu. Następnie wyjazd na pięć nocy do hotelu Monte Baia Uludag w najbardziej znanym tureckim kurorcie narciarskim – Uludag. Stoki znajdują się tutaj na wysokości od 1854 do 2534 m. Do dyspozycji narciarzy jest 28 kilometrów tras zjazdowych. Ski passy są w cenie pobytu.

Stambuł zobaczą także uczestnicy jednej z sześciu wycieczek wyjazdowych znajdujących się w ofercie Itaki. Magiczny Orient, to siedmiodniowa impreza łącząca zwiedzanie Stambułu (2 noce) z Kapadocją (fakultatywny lot balonem). Dzień dłużej trwają wycieczki: Orient Express (1 nocleg w Stambule), Na styku kultur (2 noclegi), Dziedzictwo Osmanów (2 noclegi), Tureckie historie (2 noclegi). Dwanaście dni trwa wycieczka Orient Extra, podczas niej dwa noclegi klienci spędzą w mieście nad Bosforem.
Hotel Ibis Istanbul Zeytinburnu znajduje się w dzielnicy Zeytinburnu, nad Morzem Marmara. Nieco ponad pół kilometra stąd znajduje się zakątek z kilkunastoma lokalami (restauracje, cukiernie, kawiarnie i puby), do Hagi Sophii jest 8 kilometrów. Hotel zbudowany w 2007 roku, został odnowiony w 1017 roku.

Sam Stambuł, to oczywiście zabytkowe dzielnice wpisane na listę UNESCO, Błękitny Meczet, Cisterna Basilica, Hipodrom, Haghia Sophia, pałac Topkapi, Wieża Galata, Wielki Bazar, rejs po Bosforze. Część z tych atrakcji agenci mogli poznać podczas wspomnianego study tour.

fot. AG

Taba w Egipcie i powrót na Lesbos i Madagaskar

Jarosław Bronisz, zaznaczył: „Jako jedyny touroperator na rynku polskim latamy (z Warszawy i Katowic oraz – po raz pierwszy w historii – Zielonej Góry) do Taby. To ważny dla nas kierunek, bo Taba to możliwość wyjazdów na Ziemię Świętą i do Jordanii.”

Warto podkreślić, że Itaka potwierdziła, że będzie organizować loty czarterowe z Lotniska Warszawa-Radom. Samoloty z tego portu będą latały m.in. na Majorkę (gdzie Itaka ma w ofercie 60 hoteli) i do Albanii.
Po sześciu latach touroperator wraca na grecką wyspę Lesbos a po trzech latach wraca na Madagaskar.

Nowy produkt Itaki – wspólny katalog z magazynem VIVA