Itaka przedłuża zawieszenie wyjazdów do końca maja

Itaka
Logo Itaki

Biuro podróży Itaka poinformowało o przedłużeniu zawieszenia wszystkich wyjazdów do 31 maja, w związku z decyzją o przywróceniu granic, wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego oraz aktualną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa.

Przypomnijmy, że 13 marca Itaka zawiesiła wszystkie wyjazdy do 15 kwietnia.

W apelu podpisanym przez wiceprezesa Piotra Henicza, Itaka zwraca się do swoich klientów z apelem o zmianę terminu rezerwacji, co nie tylko pozwoli firmie dopełnić podjętych zobowiązań wobec klientów i kontrahentów, ale także wesprze branżę turystyczną w szerokim sensie znaczenia: linie lotnicze, hotele, piloci, a także inne podmioty związane z branżą jak muzea i zabytki.

Voucher dobrym wyjściem dla wszystkich

Itaka podkreśla, że jeżeli klient nie skorzysta z tej opcji, będzie miał możliwość rozliczenia kwoty wpłaconej na poczet rezerwacji objętej anulacją w formie bonu wakacyjnego o wartości 105 proc. wpłaconej kwoty (odpowiednio zaliczki lub całości). Bon będzie ważny przez 1 rok od dnia, w którym miała się odbyć (rozpocząć) impreza turystyczna, za którą bon jest wystawiony. Jego wykorzystanie będzie możliwe wyłącznie w biurze sprzedaży, w którym została założona pierwotna rezerwacja. Bon jest zabezpieczony przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Piot Henicz zapewnia: „W ciągu 31 lat działalności pokonaliśmy wiele sytuacji kryzysowych i chociaż aktualne wydarzenia mają charakter bezprecedensowy Dokładamy wszelkich starań, aby po przywróceniu ruchu turystycznego nasi Klienci wyjeżdżali z ITAKĄ w kolejne piękne podróże.