Inteligentne gogle na stokach Ski amade

archiwum Ski amade

Największy narciarski region Austrii Ski amade wprowadza w nadchodzącym sezonie kolejna nowinkę ułatwiająca życie narciarzom – inteligentne gogle. Opracowany przez firmę Recon minikomputer z wbudowanym łączem Wi-Fi i GPS może być wykorzystywany w określonych modelach gogli różnych marek. Za pomocą portu USB na gogle wgrywane będą informacje z aplikacji Ski amadé Guide. Obsługę inteligentnych
gogli zapewni mały, umieszczony na przegubie dłoni pilot. Informacje o kierunku jazdy i odległości do najbliższego punktu gastronomicznego lub do najbliższego wyciągu będą się pojawiać nawet w trybie offline. Gdy tylko gogle znajdą się w zasięgu sieci Wi-Fi, będą wyświetlane w nich również aktualne informacje o pogodzie oraz o statusie tras i wyciągów narciarskich. Bezpłatna aplikacja Ski amadé Guide App na iPhone’y i smartfony z systemem Android cieszy się od czasu premiery nieustającym powodzeniem. Od chwili wprowadzenia pobierano ją 280 000 razy, a w samym tylko sezonie 2014/2015 wyświetlano 880 000 razy, co dowodzi, że stała się ona nieodłącznym elementem wyposażenia gości Ski amadé.

Za pomocą aplikacji cybergogle mogą gromadzić np. informacje dotyczące ciekawych miejsc, prognozy pogody, informacje o stanie tras i wyciągów narciarskich oraz komunikaty dotyczące bezpieczeństwa. Są one widoczne w prawym dolnym rogu pola widzenia użytkownika. Za pomocą ustawień bezpieczeństwa można skonfigurować gogle tak, aby po przekroczeniu przez narciarza określonej prędkości komunikaty znikały – wszystko po to, by nie odwracać niepotrzebnie uwagi
użytkownika. Po udanej premierze zeszłej zimy aplikację wzbogacono o kolejne funkcje. W sezonie 2015/2016 zakres danych gromadzonych przez inteligentne gogle jeszcze się powiększy.

Christoph Eisinger, dyrektor zarządzający Ski amadé, powiedział: „Zawsze staramy się zapewniać naszym gościom jak najwięcej niezapomnianych przeżyć. Inteligentne gogle narciarskie to nasze najnowsze osiągnięcie. Za koncept od strony technicznej, atrakcyjność dla użytkowników i przyszłą użyteczność ekonomiczną oprogramowania gogli odpowiada firma Evolaris w ścisłej współpracy ze spółką Schladming 2030, a także partnerami Schladming-Dachstein, Ski amadé i innymi. Innowacyjne rozwiązanie wprowadzane przez Ski amadé bazuje na istniejącej już aplikacji mobilnej Ski amadé Guide, w oparciu o którą Evolaris opracował nowe oprogramowanie na gogle. Dzięki niemu informacje o regionie narciarskim są dostępne bezpośrednio w tym urządzeniu.”