Hotailors proponuje podróże służbowe pociągami i autobusami

archiwum Hotailors

Użytkownicy Hotailors mogą już zorganizować podróż służbową nie tylko samolotem, ale również pociągiem i autobusem. W Polsce mogą korzystać z pociągów PKP Intercity i autobusów FlixBusa.

Hotailors ułatwia przedsiębiorstwom – wykorzystując sztuczną inteligencję – organizowaniei rozliczanie podróży służbowych. Partnerami biznesowymi start-upu są m.in. Google, Microsoft, Amadeus, Kiwi i EY.

Filip Błoch, prezes i współzałożyciel Hotailors powiedział: „Naszą ideą jest takie ułatwienie organizowania podróży służbowych, by firmy i ich pracownicy wszystkie potrzebne rozwiązania mieli w jednym miejscu. Dlatego właśnie wprowadziliśmy możliwość wyszukiwania w platformie Hotailors nie tylko lotów, ale i pociągów oraz autobusów.”

W przypadku krótszych podróży po regionach z rozwinięta siecią kolejową (np. kraje Unii Europejskiej czy wschodnie wybrzeże USA) pociągi sprawdzają się często lepiej niż samoloty. Gdy bierze się pod uwagę siatkę połączeń czy czas potrzebny na dojazd na lotnisko, może się okazać, że podróż pociągiem jest niewiele dłuższa, a za to wygodniejsza. Na czas podróży służbowej składa się bowiem nie tylko czas lotu czy podróży pociągiem i samych spotkań, ale również m.in.: czas potrzebny na dotarcie na dworzec czy lotnisko, boarding i odprawę celną czy dodatkowy nocleg wynikający z braku dostępnych połączeń. Podobne zalety mają przejazdy autobusem. Dworce są przecież często zlokalizowane bliżej centrów miast niż lotniska.

W Europie użytkownicy Hotailors będą mogli korzystać z autobusów FlixBus oraz pociągów m.in. Deutsche Bahn, SNCF, Trenitalia czy OBB. W sumie to ponad 20 sieci obejmujących cały kontynent. Poza tym Hotailors współpracuje z przewoźnikami kolejowymi i autobusowymi w Korei Południowej, USA, Kanadzie i Rosji.

Maciej Stopierzyński, dyrektor ds. technologii Hotailors, dodał: “W Europie naszymi partnerami są największe linie kolejowe i autobusowe.”

W Polsce nowe możliwości będą przede wszystkim korzystne dla firm, których pracownicy dużo podróżują po kraju. Dotychczas poprzez Hotailors mogli oni rezerwować hotele i przeloty. Jednak siatka połączeń lotniczych nie jest dla nich w Polsce wystarczająco gęsta.

Maciej Stopierzyński podkreślił: “Musieli więc sprawdzać możliwości w innych serwisach. Teraz Hotailors daje możliwość wybrania najkorzystniejszego sposobu podróży: samolotu, pociągu PKP Intercity lub autobusu sieci FlixBus. Czyli wszystkie usługi w jednym miejscu, rozliczane przez Hotailors.”

Integracja z PKP Intercity i siecią FlixBus ułatwia także wyjazdy służbowe pracownikom, którzy np. wylatują za granicę z Warszawy, ale mieszkają w innym mieście. Jeśli chcą przyjechać do Warszawy pociągiem czy autobusem, mogą z Hotailors zorganizować również tę pierwszą cześć podróży.

Maciej Stopierzyński skomentował: „Naszym celem jest, by w jednym miejscu osoba podróżująca służbowo mogła zorganizować wszystko: od samolotu, pociągu, taksówki, hotelu, apartamentu i sali konferencyjnej aż po wizę, ubezpieczenie czy odszkodowanie za opóźnione loty.”